április 28, 2024

Előnyben az Újpest

A speciális egységek közti különbségek döntötték el az Acélbikák Újpest elleni meccsét, melyet a vendégek végül 4-1-re megnyertek, s ezzel vezetéshez jutottak a négy győzelemig tartó párharcban.

Hazai pályán kezdte meg a rájátszás küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely az Újpest együttesét látta vendégül a négy nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonásán.

Melyet mindkét gárda kissé óvatosan kezdett, így nem nagyon forogtak igazán nagy veszélyben a ketrecek az első percekben, s bár akadt azért lehetőség mindkét oldalon, vagy a kapusok védtek biztosan, vagy az irányzékba csúszott hiba. A harmad derekán Dósa kiállítása alatt emberelőnyben támadhattak a lilák, akik éltek is a lehetőséggel, mert Nagy Nilan lapos lövésére nem ért át Hughson, így a korong becsúszott a jobb alsóba (0-1). Nem sokkal később elcserélték magukat a mieink, így újra jött egy újpesti fór, s bár sokáig úgy tűnt, hogy sikerül kivédekezni, egy kapu előtti kavarodás végén Benk találta meg a pakkot, s megduplázta az újpesti előnyt (0-2).

Nem ilyen kezdésről álmodtunk, s a folytatás sem volt biztató, mert a mieink sajnos kihasználatlanul hagyták első emberelőnyüket, majd újra Hughsonnak kellett többször is játékba avatkoznia, s amikor már ő is verve volt, akkor szerencsére Sikorcin nem talált hálót. A 27. percben előbb Vincze ült ki két percre, majd nem sokkal később Saukko már ennek a duplájára, ám hiába a hat perc fór, az üres kapu is megoldhatatlan feladat elé állította az Acélbikákat. A 37. percben így is összejött a szépítés, mert egy korongszerzés után Turcotte játszott az üresen érkező Kovács elé, aki nem hibázta el a ziccert, így újra teljesen nyílt lett a meccs. A harmad hajrája egyértelműen a Bikáké volt, akik óriási nyomás alatt tartották a vendégeket, ám újabb gólt már nem tudtak szerezni a mieink, így a második szünetre is újpesti vezetéssel vonultak a felek (1-2).

A harmadik húsz percre ezzel együtt bőven volt még esély az egyenlítésre, ám ez a 47. percben sajnos távolabb került a mieinktől, mert Varga indult meg a szélen, szó szerint áthúzta magát egy újvárosi bekken, majd a kapu mögül Sikorcint találta meg, aki a bal felsőbe emelte a pakkot (1-3). A harmadik újpesti gól után kaptak esélyt Acélbikáink azért bőven, mert újabb négy percig játszhattak előnyben, ebből másfelet kettősben, ám ma nagyon nem ment a speciális egységeknek, így csak nem sikerült közelebb zárkózni. Az újpestiek nagyon taktikusan játszottak, Duschek is remek napot fogott ki, s mikor az 58. percben egy kontra végén Pance is bevágott egy kipattanót, eldőlt a meccs, melyet 4-1-re nyert az Újpest, s ezzel előnybe is került a négy nyert meccsig tartó párharcban. Folytatás holnap délután öttől újra Dunaújvárosban, ám ha a mieink egyenlíteni szeretnének, akkor a játék minden elemében javulniuk kell.

DAB – UTE 1-4 (0-2, 1-0, 0-2)

DAB: Hughson – Kovács 1, Vuorijärvi, Azari (1), Mazurek, Németh, Hüffner, Lendák, Dansereau, Somogyi, Turcotte (1), Dósa, Hruby, Gebei, Pinczés O., Silló, Baker, Ráduly, Gulácsi, Subotic, Tamás. Vezetőedző: David Leger.

UTE: Duschek – Henderson (1), Varga (1), Benk 1 (2), Pance 1 (1), Sikorcin 1, Kiss-Ruck, Saukko (1), Ainsworth, Di Diomete, Reed (1), Kovács A., Nagy 1, Nemes, Odnoga, Vincze (1), Godó, Horváth, Kovács S. Vezetőedző: Baróti Zsolt.