május 6, 2024

Elmaradt az újabb bravúr

Nem tudta megismételni pénteki teljesítményét, így sima, 6-2-es vereséget szenvedett együttesünk a Csíkszereda ellen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Az egyre jobb formát mutató Csíkszereda elleni összecsapással zárta idei második erdélyi túráját együttesünk ma este fél hattól. A meccset a házigazdák kezdték aktívabban, és Sofron révén már az 5. perc végén meg is szerezték a vezetést (1-0). A folytatásban is Kovács kapus volt a legtöbbet foglalkoztatott dunaújvárosi, de a következő gólt ennek ellenére is a mieink szerezték, mert a 11. percben egy emberelőny végén Szalma mattolta közelről a hazaiak hálóőrét (1-1).

Az egyenlítés nem törte meg a Csíkszereda lendületét, s bár az első felvonásban csak egy meg nem adott gólig jutottak, a második elején Levin emberelőnyből újra a Sport Clubot juttatta vezetéshez (2-1). A hazaiak biztosan őrizték minimális előnyüket sőt, a 31. percben újra megvillantak, s Kubat találatával először örülhettek kétgólos előnynek (3-1). Nem sokat késett a válasz, Elomaa passzából Sillanpää volt eredményes, de a játékrész hajrájában Rutkowsky is mattolta Kovács kapust, így 4-2-es hazai fórral vonulhattak újabb pihenőre a csapatok.

A harmadik harmadban nagyon magabiztosan őrizte vezetését a házigazda, s ugyan próbálkoztak a mieink, nem képtelenek voltak fogást találni vendéglátójukon. A játékrész derekán előbb a Csíkszereda, majd a Bikák játszhattak emberelőnyben, de újabb gól egyikből sem született. A mérkőzés az 58. percben dőlt el végleg, mikor 28 másodpercen belül előbb Kubat, majd Becze talált be a mieink ketrecébe, így a Csíkszereda teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot (6-2).

SC Csíkszereda – DAB 6-2 (1-1, 3-1, 2-0)

Csíkszereda: O’Connor – Kubát 2, Ferencz Csibi (1), Részegh, Péter, Rokaly Sz. – Rutkowski 1, Gecse, Szkacskov (1), Milan (1), Becze 1 – Casaneanu, Salló, Levin 1 (3), Welsh (2), Sofron 1 – Rokaly N., Fodor, Reisz. Vezetőedző: Vaclav Novak.

DAB: Kovács – Svars, Maarnela (1), Szalma 1, Nemes, Dostalek – Léránt, Sziszak, Hadzinikolic, Sillanpää 1, Koskinen (1) – Varga, Blomberg, Atamancsuk, Lorraine (1), Elomaa (1) – Raszkin, Marosi, Strenk, Szabó, Károly. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: SC Csíkszereda)