május 14, 2024

Elmaradt a meglepetés

A hibákat könyörtelenül kihasználó BJAHC négygólos, 6-2-es győzelmet aratott Acélbikáink ellen az Erste Liga fővárosi találkozóján, ma este.

A listavezető BJAHC elleni fővárosi összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este, s bár csapatunk egyik legjobbja, Tommi Niskanen betegség miatt nem állt a gárda rendelkezésére, így is a bravúros pontszerzés reményében vágtak neki a meccsnek hokisaink.

A találkozó első harmada igazolta is az előzetes várakozásokat, valamelyest a házigazdák játszottak fölényben, míg hokisaink gyors ellentámadásokban bízva igyekeztek veszélyeztetni a hazai kaput, s bár akadt is lehetőségük a gólszerzésre, ahogy a túloldalon Järvinen, úgy Farkas kapus is lehúzta a rolót. A játékrész hajrájában előbb a Kangyal-csapat, majd a mieink játszhattak fórban, eredmény nélkül, így az első húsz perc gól nélküli döntetlennel ért véget.

A másodikban viszont hamar megtörte a mieink ellenállását a házigazda, miután előbb Schlekmann használt ki egy emberelőnyt a 22. perc elején, majd 46 másodperc múlva Nagy használt ki egy védelmi megingást, s máris 2-0-ra ment a BJAHC. A folytatásra összekapta magát együttesünk is, ám hiába voltak meg a helyzetei a szépítéshez, elég volt egy újabb kihagyás a 31. percben, s Galoha találatával már 3-0-ra mentek a hazaiak.

A folytatásban nagy erőket mozgósítottak Acélbikáink a szépítésért, s ez a 45. percben össze is jött Stan beleérős góljával, majd szűk egy perc múlva Embrich vágott be egy kipattanót, s újra nyílt lett a meccs (3-2). Nem sokáig sajnos, mert a harmad derekánál McCormick egyenlő létszámban vette be a DAB ketrecét, majd miután megtette ezt előnyből Elo is az 53. percben, eldőlt a meccs (5-2). A véghajrában akadt lehetősége mindkét csapatnak a gólszerzésre, ám csak Nagy célzott pontosan, így a két gárda dunaújvárosi meccséhez hasonlóan ezúttal is 6-2-re nyert a BJAHC, mely tartja vezető helyét a tabellán, míg a mieink vasárnap délután öttől a FEHA19 elleni hazai mérkőzésen javíthatnak.

BJAHC – DAB 6-2 (0-0, 3-0, 3-2)

BJAHC: Farkas – Pozsgai, Szabó (1), Culigin (2), Galoha 1 (1), McCormick 1 (1) – Varga, Gőz, Elo 1, Viikila (1), Schlekmann 1 (1) – Garát (1), Uominen (1), Tóth (1), Nagy 2, Djumic – Dóczi, Ádám, Weideman, Ravasz. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

DAB: Järvinen – Svars, Varga (1), Pinczés O., Szabó, Valtola (1) – Brus, Léránt, Dézsi, Embrich 1, Hadzinikolic (1) – Lammi, Vas, Somogyi, Szalma (1), Török – Erdély, Horváth, Marosi, Stan 1. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: BJAHC)