május 7, 2024

Egy pont jutott

A rendes játékidő utolsó másodperceiben egyenlített, ám hosszabbítás után 2-1-es vereséget szenvedett együttesünk az UTE elleni találkozón az Erste Ligában.

Három nappal a négy góllal elveszített kupamérkőzés után újra hazai környezetben látta vendégül az Újpest együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák csapata, ám ezúttal az Erste Ligában mérték össze egymással erejüket a felek. A forduló előtt a mieink a harmadik, míg a lilák a hetedik helyről várták az összecsapást, ám a két gárda keddi mérkőzése alapján nagyon kemény hatvan perc várt Miroslav Ihnacak tanítványaira.

A DAB vezetőedzőjének valamelyest át kellett rendeznie védelmét, mert Kovács Bronsonra ezúttal nem számíthatott, de lényegesen fontosabb volt, hogy a közelmúlt meccseihez képest ezúttal lényegesen jobban, gyorsabban kezdte a meccset együttesünk ellenfelénél. Egyértelműen a mieink akarata érvényesült az első játékrészben, egyetlen dolog hiányzott csak a hazai drukkerek még jobb kedvéhez, az a gól. Pedig volt lehetősége bőven az Acélbikáknak, egyenlő létszámban és három emberelőnyük alatt is, ám hiába lőttek huszonnégy alkalommal is kapura, az első játékrészben sem a mieink, sem a tizenkétszer próbálkozó lilák nem tudtak kapuba találni.

A második felvonás elején újabb emberelőnyt hagytak kihasználatlanul a Bikák, s erre sajnos már rá is fizettek, mert egy kapu elé visszatett korongból Csamangó bevette Hughson ketrecét a 24. percben, megszerezve ezzel a vezetést az Újpestnek (0-1). A bekapott gól után igyekezett még magasabb fokozatban váltani együttesünk, ám egy kivédekezett emberhátrány után hiába került szimpla, majd kettős fórba is, egyszerűen képtelen volt mattolni Duscheket, aki legszebb dunaújvárosi meccseit idézve őrizte az újpesti kaput. Két harmadot követően hiába állt már 46 (!) kapura lövésnél együttesünk, így is a vendégek álltak közelebb a sikerhez.

A harmadik húsz perc elején megkapta második emberelőnyét is az Újpest, s bár ebből Dansereau szólózhatott, Benk kiállítást érően akasztotta, így odalett a lilák fórja. A 48. percben azonban kettős fórt kaptak a vendégek is, de a mieinkhez hasonlóan az újpestiek sem tudtak élni az eséllyel. A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a drukkerek, volt helyzet mindkét oldalon, de az eredmény csak nem akart változni. Az utolsó másfél percben kapusát lehozva próbált egyenlíteni együttesünk, s ez meg is hozta az eredményét, mert a 61. kapura lövésnél Lendák korongja túlcsúszott Duscheken, s mindössze három másodperccel a rendes játékidő vége előtt végre sikerült egyenlíteni (1-1).

Jöhetett a hosszabbítás, melynek elején a mieink voltak a veszélyesebbek, ám az utolsó két percben kétszer is kontrázni tudtak a lilák egy-egy eladott koronggal, s bár az első alkalommal Hughson még földöntúli bravúrral védeni tudott, a másodikból Varga már betalált, így végül a vendégek örülhettek a 2-1-es győzelemmel járó két pontnak.

DAB – UTE 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után

DAB: Hughson – Dósa, Vuorijärvi, Dansereau, Mazurek, Somogyi B. (1), Baker, Lendák 1, Azari, Silló, Turcotte (1), Hruby, Ráduly, Németh, Subotic, Tamás, Wéninger, Gebei, Gulácsi, Somogyi N. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

UTE: Duschek – Carlson, Varga 1, Benk, Odnoga, Sikorcin, Kovács A., Nagy, Brown (2), Csamangó 1, Di Diomete, Henderson, Kiss-Rusk, Horváth, Nemes (1), Pance, Pokornyi, Daadou, Kovács S. Vezetőedző: Baróti Zsolt.

Miroslav Ihnacak: – Jó meccset játszottunk ma, megérdemeltük volna a győzelmet, mert nagyon sok lehetőségünk volt, azt kell, hogy mondjam, egykapuztunk, de nagyon balszerencsések voltunk, egészen az utolsó másodpercekig nem tudtunk gólt szerezni. Nagyon keményen dolgoztak a srácok, ezt meg kell köszönnöm nekik. egy pontot szereztünk, de nyernünk kellett volna.

Baróti Zsolt: – Ez volt az a mérkőzés, amiben minden benne volt. Parázs hangulat, a véghajrában kapott gól, s szerencsére a végén győzelem. Nagyon keményen dolgozott a csapat, eszméletlen volt a kapusteljesítmény, s a hosszabbításban fel tudtunk állni a rendes játékidő utolsó másodperceiben minket ért sokkból.