május 14, 2024

Ebben több volt

Hiába a rengeteg próbálkozás, a gólszerzéssel ma is hadilábon álltak hokisaink, így 4-2-es vereséggel távoztak Debrecenből!

A DEAC elleni debreceni összecsapáson mérették meg magukat Acélbikáink pénteken este, azzal a nem titkolt céllal, hogy elhozzák a három pontot az első győzelmüket a legutóbbi fordulóban megszerző házigazdáktól.

A kezdésre nem is lehetett panasz, masszív dunaújvárosi fölénnyel kezdődött a meccs, de hiába játszottak kétszer is emberfórban a mieink, s voltak meg a lehetőségek a gólszerzésre, nem sikerült bevinni a vezető találatot. Ami nem jött össze előnyben, a jött egyenlő létszámban, méghozzá Sziszak és Somogyi közreműködésével, ugyanis előbbi kapu elé lőtt korongjába utóbbi ért bele gólt érően a 12. percben (0-1). Szűk két percig örülhettünk csak a vezetésnek, mert Bucskin erőszakossága egyenlítést ért a DEAC-nak, majd a 19. percben Mihalik is belőtt egy kipattanót, így az első szünetre a vendéglátók vonulhattak elégedettebben.

A fordulás után még nyomasztóbbá vált az Acélbikák mezőnyfölénye, s Elomaa remek lövéséve a 25. percben végre sikerült egyenlíteni (2-2). A folytatás oda-vissza hokit hozott, de hiába lőtt rengeteget kapura Niko Eronen alakulata, Hetényi eszén senki sem tudott már túljárni. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a túloldalon jött is a büntetés, mert a 36. percben előbb Szmirnov, majd Novitny ért bele gólt érően egy lövésbe, s máris kettővel vezettek a debreceniek (4-2).

Az utolsó harmadban sokkal zártabban védekeztek a házigazdák, míg a mieink egy kivédekezett emberhátrány után igyekeztek feljebb zárkózni, ám hiába játszottak továbbra is veszélyesebben ellenfelüknél, lehetőségeikkel továbbra sem tudtak élni. Az utolsó három és fél percben Kovács kapus helyett is mezőnyjátékost küldött jégre a szakvezetés, de a gólszerzéssel ma (is) hadilábon álltak hokisaink, így végül a Debrecen örülhetett a 4-2-es győzelemnek.

DEAC – DAB 4-2 (2-1, 2-1, 0-0)

DEAC: Hetényi – Mingazov (1), Krollis, Koblar (1), Novotny 1, Hári – Usnyev (2), Dobmayer, Bucskin 1, Szmirnov 1, Vasziljev – Ilvessuo, Bukor (1), Mihalik A. 1, Rétfalvi, Molnár (1) – Sándor, Jakabfy S., Mazzag, Révész, Mihalik G. Vezetőedző: Vaszjunyin Artyom.

DAB: Kovács – Ahonen, Maarnela (1), Ödman Hadzinikolic, Lorraine, Somogyi 1 – Blomberg, Svars, Szalma, Koskinen, Elomaa 1 (1) – Sziszak (1), Léránt, Sillanpää, Nemes, Dostalek – Dézsi, Strenk, Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: DEAC)