május 3, 2024

Ebben több volt egy pontnál

Remek iramú, a végletekig kiélezett mérkőzésen, büntetőlövések után szenvedett 4-3-as vereséget együttesünk a DVTK Jegesmedvéktől a jégcsarnokban, ma este.

A pontvadászatot szintén győzelemmel kezdő DVTK Jegesmedvék elleni hazai találkozóval folytatták az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink, ma este hat órától. Niko Eronen gárdája remekül állt bele a meccsbe, s egy gyorsan kiharcolt emberelőnyből Koskinen lőtt szemfüles gólt a második perc végén, vagyis megvolt a jó alap, amire építkezhettünk volna. A folytatás már valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, köszönhetően leginkább annak, hogy a Jegesmedvék háromszor is fórban támadhatták a mieink ketrecét, s bár az első kettőt sikerült kivédekezni, a harmadikból Kulesov már betalált, igaz a második és harmadik miskolci fór között együttesünk sem tudott élni egy öt a négy elleni helyzettel.

Az első felvonás 1-1-es döntetlennel ért tehát véget, míg a második rögtön egy miskolci fórral kezdődött, de ahogy ezt kivédekezték a Bikák, rögtön átvették az irányítást, s csak Voris kapuson múlt, hogy nem sikerült gyorsan vezetést szerezniük. A 28. percben, Elomaa emberelőnyös bombájánál már ő sem tudott segíteni, ám a folytatásban már nagyon sokat tett azért, hogy meccsben tartsa csapatát. Acélbikáink több tiszta ziccert is kialakítottak, ám a párharcokat rendre Voris nyerte, akinek azért szerencséje is volt, mert két alkalommal az üres kapuba sem tudták bekotorni a pakkot hokisaink. A harmad hajrájában viszont némi fölénybe kerültek a vendégek, akiknek nem kellett sok helyzet a gólhoz, s Barrow remek egyéni megoldása után egalizáltak a 39. percben.

A harmadik húsz perc nagyon jó iramot, igazi oda-vissza hokit hozott, melyben akadt lehetősége mindkét csapatnak, ám egészen a hajráig nem született újabb találat. Az 54. percben Lorraine közelről bevágott egy Vorisrót lepattanót, ám húsz másodperccel később egy, a palánkról számunkra balszerencsésen pattanó korongot a kapu előtt üresen hagyott Makai vágott a hosszúba, s kezdődhetett minden elölről (3-3). A véghajrában mindkét gárda megnyerhette volna a meccset, de a helyzetek kimaradtak, így jöhetett az ötperces ráadás.

Ez valamivel óvatosabb játékot hozott, igazán komoly helyzet nélkül, az öt-öt büntetőlövésből viszont a DVTK jött ki jobban, ugyanis utolsó két próbálkozásukat gólra váltották, míg a mieinktől csak Svars volt eredményes, így a Jegesmedvék örülhettek a pluszpontnak (3-4).

DAB – DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1) – büntetőkkel

DAB: Tóth – Varga, Maarnela, Somogyi (2), Lorraine 1 (1), Elomaa 1 – Svars (1), Ahonen, Hadzinikolic, Koskinen 1, Sillanpää (1) – Sziszak, Moore, Szalma, Nemes, Dostalek (1) – Léránt, Marosi, Strenk, Pinczés. Vezetőedző: Niko Eronen.

DVTK Jegesmedvék: Voris – Verveda, Szathmáry, Berdnyikov, Páterka, Farkas – Szirányi, Hill, Razumnyak, Miskolczi, Kulesov 1 – Skrabov, Vojtkó (1), Barrow 1 (1), Lövei, Esteves (2) – Szalay, Őri, Makai (1), Csik. Vezetőedző: Steve Kasper.