május 3, 2024

Döntetlenről folytatjuk

Kétszer is hátrányból felállva, nagy küzdelemben ért el 2-2-es döntetlent együttesünk a DVTK Jegesmedvék otthonában lejátszott kupameccsen.

Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék elleni összecsapással vágott neki a Magyar Kupa küzdelmeinek a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, kedden este fél héttől. A mieink egy fárasztó erdélyi túráról értek haza hétfőn délelőtt, így várt rájuk egy újabb hosszú utazás, így nem volt meglepő, hogy finoman szólva sem szaladtak a lábak a meccs elején. a házigazdák gyorsan át is vették az irányítást, s a 6. percben Csiki révén a vezetést is megszerezték (1-0). Acélbikáinknak kellett bő tíz perc, hogy bemelegedjenek, ám a játékrész derekától egyre több időt töltöttek a hazai harmadban, s a 18. percben egalizáltak is, miután Koskinen átadását Varga tette kapura a levegőből, s bár ezt még bravúrral védte Voris, a kipattanóra Dostalek érkezett, s egy csel után az üres kapuba passzolt (1-1).

A második felvonás eleje kiegyenlített játékot hozott, a Jegesmedvék távoli lövésekkel próbálkoztak inkább, míg a mieink összjátékból próbáltak helyzeteket kialakítani, nem sok sikerrel. A játékrész derekához közeledve több dolga volt Kovács kapusnak, aki két nagy védéssel tartotta az egált, egészen a 33. percig, mikor Makai takarásból leadott lövése már rajta is kifogott (2-1). A gól után emberelőnybe kerültek a Bikák, ám hiába a nagy helyzetek, vagy Voris védett, vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, így nem változott az eredmény. A hajrában még két miskolci helyzetnél izgulhattunk, de gól ezekből sem született.

Az utolsó etap első öt percében kétszer is emberelőnyben játszhatott a házigazda, de pár veszélyesebb távoli lövésen kívül nem igazán riogatták a DAB-drukkereket. Miután kiegészültünk, igyekeztünk újra felvenni a tempót, s bár Skrabov kiállítása után volt is lehetőség az egyenlítésre, nem sikerült mattolni Vorist. Egészen az 54. percig, mikor egy buli után Elomaa kerülte meg a kaput, majd játszott az érkező Koskinen elé, aki nem hibázott (2-2). A véghajrában nagy erőket mozgósított a DVTK a vezetés megszerzéséért, de a védelem és Kovács is jól állt a lábán, így maradt az iksz, ami azt jelenti, hogy minden nyitott visszavágó előtt, melyet a Dunaújvárosi Jégcsarnokban rendeznek meg november 21-én.

DVTK Jegesmedvék – DAB 2-2 (1-1, 1-0, 0-1)

DAB: Kovács – Varga (1), Maarnela, Somogyi, Lorraine, Hadzinikolic – Svars, Ahonen, Dostalek 1, Károly Róbert, Sillanpää – Léránt, Sziszak, Szalma (1), Koskinen 1 (1), Elomaa (1) – Blomberg, Pinczés, Nemes, Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: DVTK Jegesmedvék)