május 2, 2024

Csíki öröm a jégcsarnokban

A kulcspillanatokban hatékonyabb Csíkszereda 4-1-es sikerrel vitte el a három pontot a dunaújvárosi jégcsarnokból.

A Csíkszereda elleni hazai összecsapással folytatták Acélbikáink az Erste Liga küzdelmeit ma este, s ugyan Svars és Maarnela sem léphetett jégre betegség miatt, együttesünk célja a három pont megszerzése volt, bár azzal is tisztában volt mindenki, hogy ehhez tökéletes teljesítményre lesz szükség a remek erőkből álló vendégek ellen.

A meccset azonban egyértelműen az erdélyiek kezdték jobban, s már a második percben megszerezték a vezetést Részeghnek köszönhetően, aki egy kipattanót vágott a kapuba (0-1). Hamar jöhetett volna az egyenlítés, de Hadzinikolic ziccerben hibázott, majd újra átvette az irányítást a Sport Club, melynek játékosai magabiztosan, gyorsan hokiztak. Akadtak ugyan lehetőségei a mieinknek is, de Tóthnak volt több dolga a harmad második felében is, így megérdemelten vonulhatott minimális fórral a szünetre az ellenfél.

A második felvonásra sokkal jobb szellemben jöttek ki a mieink, ám a 23. percben így is megduplázta előnyét a Csíkszereda, mert Kubat átadása több játékoson is megpattanva hullott a hazai kapuba emberelőnyben (0-2). Nem sokkal később megkapta első fórját együttesünk is, mely azonnal élt is vele: Blomberg átadását Sillanpää vágta kapásból a bal alsóba (1-2). A folytatás egyértelműen a Bikákról szólt, több emberelőnyt is sikerült kiharcolni, de O’Connor remekelt, így csak nem akart megszületni az egyenlítő találat. Erre a legnagyobb esélye a 38. percben volt együttesünknek, ám hiába vezethetett büntetőt Hadzinikolic, nem sikerült értékesíteni a rávezetést. Ahogy az lenni szokott, ezt meg is bosszulta a Csíkszereda, mely az utolsó két percre emberelőnybe került, s mindössze 18 másodperccel a második szünet előtt Welsh bombájával visszaállította korábbi előnyét (1-3).

A harmadik húsz percben Lorraine lőtt csilingelő kapuvasat emberelőnyben, ám ezzel a fórral sem tudtak élni hokisaink, mert a vendégek továbbra is remekül védekeztek. A Csíkszereda nagyon taktikusan őrizte fórját, semmi kockázatot nem vállalt, míg a mieink hiába próbálkoztak, igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, mert vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy a vendégek blokkoltak hatékonyan. A véghajrában Tóth helyett is mezőnyjátékost küldött jégre Niko Eronen, de egy eladott korongból Levin zárta le a meccset nyolc másodperccel a lefújás előtt, így a Sport Club végül 4-1-es sikerrel vitte el a három pontot Dunaújvárosból.

DAB – SC Csíkszereda 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

DAB: Tóth – Blomberg (1), Sziszak, Szalma, Nemes, Dostalek – Varga, Léránt, Hadzinikolic, Koskinen (1), Sillanpää 1 – Marosi, Ahonen, Somogyi, Lorraine, Elomaa – Bánki, Károly, Szabó, Atamancsuk. Vezetőedző: Niko Eronen.

Csíkszereda: O’Connor – Kubát 1, Ferencz Csibi, Levin 1 (1), Welsh 1, Brown – Rutkowski (2), Gecse, Péter, Részegh 1, Becze – Láday, Salló, Rokaly Sz., Reisz, Sofron – Rokaly N., Fodor, Casaneanu. Vezetőedző: Vaclav Novak.