április 29, 2024

Csak a végéért kár

Önfeláldozó játékkal, Kovács remek védéseivel ötven percig meccsben voltak Acélbikáink a címvédő ellen, de a hajrában kinyílt az olló a csapatok között.

Gyakorlatilag új, alaposan megfiatalított csapattal vágtak neki Acélbikáink a címvédő Gyergyói HK elleni mérkőzésnek vasárnap este, s bár egyértelműen a vendégek voltak az esélyesebbek, játékosaink igyekeztek nagy küzdelemre késztetni ellenfelüket.

A meccs ezzel együtt nagyon ijesztően kezdődött, mert Sárpátki találatával már a 26. másodpercben felavatták Kovács Dávidot (0-1). Akire a folytatásban is nagyon komoly nyomás hárult, de bravúrok sorozatával tartotta a gyergyói rohamokat, s hogy a hazai drukkerek kedve jobb legyen, arról Savolainen, Szalma és Somogyi gondoskodott, mert egy szép ellentámadásból utóbbi mattolta egy szép csel után Rinne kapust a 8. percben (1-1). A Gyergyó a gól ellenére sem csökkentett a tempón, s első emberelőnyük alatt rengeteget lőttek kapura a vendégek, s bár sokáig kitartott Kovács, Fejes lövésével szemben már ő is tehetetlen volt, így az első szünetre 2-1-es gyergyói fórral vonultak a felek.

A második etapot a mieink kezdték sokkal jobban, mert egy újabb ellentámadásból Léránt lőtt bombagólt, de mindössze három percig örülhettünk az egálnak, mert Fejes közeli, megpattanó lövésével újra előnybe került a Szilassy-gárda (2-3). Mely a folytatásban is fölényben játszott, de az Acélbikák fiataljai is jól beleálltak a meccsbe, s volt bizony lehetőségük az újbóli egyenlítésre is. Több munkája így is Kovácsnak adódott, de hozta, amit kellett, így a záró harmad előtt még szoros volt az állás.

Az újabb térfélcsere után még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek, s bár Kovács védései egy ideig tartották a Bikákat, az 52. percben Sárpátki pontos lövése ellen már neki sem volt esélye (2-4) A középkezdés után egy eladott korongból Császár is betalált, majd nem sokkal később Bodó is feliratkozott a gólszerzők közé, míg az 56. percben Sylvestre emelt fonákkal a felsőbe, kialakítva ezzel a 7-2-es gyergyói sikert jelentő végeredményt.

DAB – Gyergyói HK 2-7 (1-2, 1-1, 0-4)

DAB: Kovács – Léránt 1, Ahonen, Savolainen (1), Szalma (2), Somogyi 1 (1) – Léhi, Varga, Nemes, Zorin, Kuminka – Belicenka, Sziszak, Szabó, Károly, Vaculik – Marosi, Strenk, Pinczés, Janech. Vezetőedző: Niko Eronen.

Gyergyói HK: Rinne – Kozma, Haaranen (1), Tamminen, Vincze P. (2), Bodó 1 (1) – Fejes 2 (1), Dalhuisen, Orban (3), Sylvestre 1 (3), Sárpátki 2 (1) – Mesikammen, Györfy, Sándor-Székely, Császár 1, Szigeti (2) – Vincze G., Csiszer, Silló. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.