április 29, 2024

Biztosan nyert a címvédő

Az első harmadban eldöntötte a pontok sorsát a házigazda Gyergyói HK gárdája, míg Acélbikáinknak ezúttal is csak a szépítésre futotta erejükből a két csapat ma esti összecsapásán.

Idegenben, a címvédő Gyergyói HK ellen folytatta az Erste Liga küzdelmeit együttesünk ma este fél hattól, méghozzá annak reményében, hogy szorosabb meccset játsszunk az erdélyiekkel, mint amilyen a két gárda dunaújvárosi találkozója volt. A mieinktől ezúttal is hiányzott az erdélyi túrát sérülés miatt kihagyó Nemes, ráadásul Savolainen sem állt a szakvezetés rendelkezésére, így a fiatal Zorin került be az első sorba Somogyi és Szalma mellé.

Ahogy várható volt, a vendéglátók alaposan be is kezdtek, s Vincze góljával már a 6. percben megszerezték a vezetést sőt, szűk egy perc múlva Tranca is bevette Kovács ketrecét (2-0). A folytatásban is nagy fölényben játszottak a házigazdák, akik a játékrész derekán megszerezték harmadik találatukat is Szigeti révén, s mivel első emberelőnyüket is gólra váltották, Orban gólja után már 4-0-s előnynek örülhettek a 14. percben. A szórványos ellentámadások egyikéből Michalevic szépíteni tudott az első Erste ligás pontját szerző Kuminka passzából a 16. percben, de a szünetre magabiztos gyergyói vezetéssel vonultak a felek (4-1).

A második felvonásra sem sokat változott a játék képe, ugyan többször sikerült eljutni a hazai kapuig, újabb találatot már nem sikerült szerezni. A csereként beállt Valentának lényegesen több dolga volt a túloldalon, s bár sokáig tartotta magát, a 37. percben Sárpátki lövése ellen már nem volt esélye (5-1). A folytatásban sokáig nem változott az eredmény, de az 56. percben Raymond is bevette a Acélbikáink ketrecét, kialakítva ezzel a 6-1-es hazai sikert jelentő végeredményt.

Gyergyói HK – DAB 6-1 (4-1, 1-0, 1-0)

DAB: Kovács (Valenta) – Léránt, Ahonen, Zorin, Szalma, Somogyi – Bánki, Varga, Károly, Strenk, Janech – Belicenka, Sziszak, Zaharevics, Pinczés, Atamancsuk – Marosi, Léhi, Vaculik, Michalevic 1, Kuminka (1). Vezetőedző: Niko Eronen.