május 1, 2024

Biztos győzelem a Fradi ellen

Már az első harmadban háromgólos előnyre tett szert, s végül simán, 5-1-re nyert a Fradi elleni kupameccsen együttesünk.

A Ferencváros elleni hazai mérkőzéssel folytatta a Magyar Kupa selejtezőjének küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A december utolsó napján kinevezett finn Heikki Malkia vezetőedző először dirigálta a Bikákat Dunaújvárosban, s az első harmad játékával maximálisan meg is lehetett elégedve, mert Kaszkov góljával már a 6. percben megszerezte a vezetést együttese, s mikor a 14. percben Dansereau, majd két perccel később Nagy Márk is bevette a zöldek ketrecét, már 3-0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A fővárosiak hiába vezettek több veszélyes kontrát is, Duschek két-három nagy védést bemutatva őrizte meg kapuját a góltól, így az első szünetre magabiztos előnnyel vonulhattak az Acélbikák.

A második felvonásban valamelyest kiegyenlítődött a játék, fölényes vezetése tudatában nem koncentrált annyira a támadások befejezésére a DAB, így sokáig nem változott az eredmény, pedig több alkalommal is emberelőnyben játszhattak a mieink. A 39. percben Becze lőtt szépségdíjas és pimasz gólt egy szóló után, így a második szünethez érve szinte el is dőlt a meccs (4-0). A becsülettel küzdő fővárosiak azonban a 45. percben a volt dunaújvárosi Jabornik góljával szépítettek, de Becze második találta az 53. percben végleg eldöntötte az összecsapást, melyet végül simán, 5-1-re nyertek a Bikák, akiknek továbbra is maradt esélyük a legjobb négy közé jutásra sőt, ha a jövő hét szerdai mérkőzésen a rendes játékidőben legyőzik az Újpestet, úgy bejutnak a kupa négyes döntőjébe.

DAB – FTC 5-1 (3-0, 1-0, 1-1)

DAB: Duschek – Hruby, Ölander, Azari, Cseter (1), Dansereau 1, Lévai, Ladygin, Becze 2 (1), Nagy 1 (1), Kaszkov 1 (1), Borbás (1), Hüffner (1), Németh (1), Török, Léránt, Tanka (1), Kis, Odnoga (1). Vezetőedző: Heikki Malkia.

FTC: Soós – Jabornik 1, Erdélyi, Dubek, Tendler, Farkas, Lengyel, Garbacz, Sumi, Rafaj, Papp Cs., Tury, Schwindt, Shinkaruk, Németh, Szappanos, Üveges. Vezetőedző: Greg Lindqvist.