április 26, 2024

Biztos DAB-siker a megyei rangadón

Bár sok ziccert elpuskázott a Titánok ellen, sorozatban aratott tizedik sikerének örülhetett ma este a DAB jégkorong csapata az Erste Ligában.

A Fehérvári Titánok elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely azzal a nem titkolt céllal korcsolyázott ki a jégre, hogy egymás után tizedik győzelmének örülhessen a sorozat küzdelmeiben.

A hazaiak ennek megfelelő elszántsággal vetették is magukat a küzdelembe, s már a második percben megszerezték a vezetést Azari találatával (1-0). A jó dunaújvárosi folytatás helyett azonban Varga emberhátrányos gólja miatt szomorkodhattak a hazai drukkerek, igaz nem sokáig, mert Léránt még ebből az emberfórból visszaszerezte a vezetést a DAB-nak (2-1). A folytatásban egyértelműen a Bikák akarata érvényesült, egyedül a helyzetek kihasználása okozott gondot Sillóéknak. A harmad hajrájában azonban sorozatban kapta a kiállításokat a házigazda, mely még így is három ajtó-ablak helyzetet hagyott kárba veszni, s ezt 18. percben meg is büntették a vendégek, s kettős fórból kiegyenlítettek (2-2).

A második felvonást még emberhátrányban, de Turcotte góljával kezdték a házigazdák, akik ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, s csak Gyenes kapus védéseinek, illetve a dunaújvárosi csatárok pontatlan lövéseinek volt köszönhető, hogy nem tettek szert nagyobb előnyre. A vendégek előtt is adódott persze egy-két lehetőség, a legnagyobb emberhátrányban, de Duschek ekkor már megőrizte kapuját az újabb góltól. A 30. percben nagy esélyt kapott a DAB is egy kettős emberelőny formájában, s ezzel Izacky bombájának köszönhetően alig fél perc alatt éltek is a Bikák, s ekkor már érezhető volt, hogy innen nem jelenthet gondot a győzelem megszerzése.

A fehérváriak ugyan becsülettel küzdöttek, de ezen az estén igen nagy volt a különbség a két együttes között, s csak azért nem dőlt el idejekorán a találkozó, mert a DAB továbbra is nagyon bőkezűen szórta el lehetőségeit. Egészen a 47. percig, mikor Odnoga remek egyéni alakítás révén vette be Gyenes ketrecét, s ekkor már csak a dunaújvárosi győzelem mértéke lehetett kérdéses (5-2). A mérkőzés hajrájában ismét több kiállítást gyűjtöttek be a hazaiak, s bár fórból nem, az 59. percben egyenlő létszámban betaláltak a fehérváriak, akik így elkerülték a súlyos vereséget, de a DAB győzelmét megérdemelt győzelmét így sem veszélyeztette semmi.

DAB – Fehérvári Titánok 5-3 (2-2, 2-0, 1-1)

DAB: Duschek – Léránt 1, Orbán, Nageler, Turcotte 1, Izacky 1, Hüffner, Erdélyi (1), Becze (2), Azari 1, Novotny (2), Lencsés (1), Hruby, Silló, Odnoga 1, Hári, Skrypets, Török, Németh, Borbás, Nagy M.. Vezetőedző: Jason Morgan.

Fehérvári Titánok: Gyenes – Imre, Vehmanen (1), Kiss Zs., Ainsworth (1), Schoenmakers 1, Antal, Reiter, Vizi, Antilla, Kiss P., Szaller, Láday (1), Császár, Kocsis, Mazzag, Szabó Dávid, Nagy A., Prácser (1), Varga 2, Erdei. Vezetőedző: Kóger István.

Jason Morgan: – Duschek kiválóan játszott újra az elejétől a végéig, ihletett formában véd az utóbbi időben. Azt kell, hogy mondjam, hogy az offenzív részét tekintve az eddigi legjobb meccsünket játszottuk, számolatlanul alakítottuk ki a helyzeteket. Becze érkezésével egy nagyon technikás csatárral bővült a keretünk, adott egy plusz szikrát elől és sokat veszélyeztetett. Amit feltétlenül ki kell még emelnem, hogy az emberelőnyös és hátrányos soraink kiemelkedően teljesítettek, ilyen speciális helyzetekből szereztünk három gólt – kettőt előnyben, egyet hátrányban.