május 3, 2024

Beoltva gól ellen

Minden harmadban egy-egy gólt kapva szenvedett 3-0-s vereséget együttesünk a DVTK Jegesmedvék otthonában.

Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék otthonában korcsolyázott jégre együttesünk az Erste Liga újabb fordulójában ma este hat órától. A találkozó első öt percében jobbára ismerkedtek egymással a felek, ám az első hazai helyzet meghozta a Jegesmedvék vezetését is, mert Trozsák lövése után a gyorsan eszmélő Mattyasovszky terelte a pakkot Tóth kapujába (1-0). A folytatásban is aktívabbak voltak a házigazdák, s ugyan akadtak lehetőségei Acélbikáinknak is, a kapusok hozták a védéseket, így a szünetig nem változott az eredmény.

A térfélcsere után is Tóth előtt volt több feladat, míg a mieink emberelőnyben sem igazán tudták veszélyeztetni Voris ketrecét. A második dunaújvárosi fórból már több védésre volt szüksége a hazaiak lett hálóőrének, aki továbbra is hibátlanul oldotta meg feladatait, s hogy hokisaink kedve még rosszabb legyen, arról a kapu előtt bántóan üresen hagyott Páterka gondoskodott, aki Berdnyikov passzából duplázta meg csapata vezetését a 39. percben (2-0).

A harmadik húsz perc elején megint emberelőnyben próbálkozhattak Acélbikáink, de Voris két nagy bravúrt bemutatva tartotta együttese előnyét, majd miután kiegészültek a vendéglátók, Tóthnak kellett nagy védéseket bemutatnia ahhoz, hogy maradjon némi esélyünk a véghajrában. Az 57. percben viszont már ő is tehetetlen volt, mert Razumnyak szép egyéni alakítás után szerezte meg a miskolciak harmadik találatát, s mivel az utolsó percekben kétszer is emberhátrányba kerültünk, még a szépítés sem jött össze, így a DVTK sajnos megérdemelten aratott 3-0-s sikert a Acélbikáink ellen.

DVTK Jegesmedvék – DAB 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

DVTK Jegesmedvék: Voris – Verveda, Bean, Esteves (1), Berdnyikov (1), Páterka 1 – Szalay, Szathmáry, Farkas, Miskolczi (1), Mattyasovszky 1 – Skrabov, Vojtkó, Razumnyak J. 1, Razumnyak V. (1), Pecsét (1) – Hill, Rőczei, Csiki, Trozsák (1). Vezetőedző: Steve Kasper.

DAB: Tóth – Svars, Maarnela, Szalma, Nemes, Dostalek – Blomberg, Sziszak, Ödman Hadzinikolic, Sillanpää, Koskinen – Varga, Léránt, Savolainen, Atamancsuk, Somogyi – Ahonen, Marosi, Strenk, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: DVTK Jegesmedvék)