április 28, 2024

Hat lőtt góllal sem tudtunk nyerni

Hiába vezettek két góllal a rendes játékidő vége előtt három perccel, csak egy pontot tudtak szerezni a Galac együttesétől az Acélbikák.

A román bajnok Dunarea Galati gárdáját látta vendégül ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a MOL Ligában. Lee Gilbert együttese alaposan bekezdett a találkozó elején, valósággal kapujához szögezte ellenfelét, s Tanka szép góljával sikerült is megszereznie a vezetést. A DAB azonban nem fordított túl nagy figyelmet a védekezésre, így a vendégek előtt emberhátrányból, majd egyenlő létszámban is kihasználták a hazaiak megingásait, s csak Dansereau remek kapáslövésének volt köszönhető, hogy 2-2-es állással vonultak az első pihenőre a csapatok.

A második harmadot újra jól kezdték a Gilbert-tanítványok, Hruby már 14 másodperc elteltével visszaszerezte a vezetést, majd Dansereau lőtt újabb remek gólt, s úgy tűnt, hogy ekkor megnyugodhatnak a hazai drukkerek (4-2). Saját kapuja előtt azonban továbbra is nagyon bizonytalan volt a DAB, így a vendégek is kicsivel több, mint egy perc alatt dupláztak, s kezdődhetett minden elölről (4-4). A gólokban gazdag második harmadban még volt egy villanása a Bikáknak, akik Azari találatával jutottak harmadszor is előnyhöz, ám a harmadik játékrész bőven ígért még izgalmakat.

Főleg úgy, hogy a vendégek kétszer is emberelőnyben támadhatták Duschek Dávid ketrecét, ám ezeket kivédekezték a hazaiak, akik az 53. percben Kaszkov góljával léptek el újra kettővel a galaciaktól, s ekkor úgy tűnt, hogy kézben van a meccs. A véghajrában azonban nagyon komoly hibákat követtek el a házigazdák, így a vendégek az 57., majd az 58. percben is betaláltak, míg a DAB hetedik gólja – a játékvezetői döntés szerint – időn túl esett, ezért jöhetett a hosszabbítás.
A ráadást emberelőnyben kezdték a vendéglátók, ám ezzel a fórral sem tudtak élni sőt, a sokadik komoly védekezési hibát is góllal büntette a Galac, mely Krajci találatával elvitte a két pontot Dunaújvárosból, s ezért csak magukat hibáztathatják Acélbikáink.

Dunaújvárosi Acélbikák – Dunarea Galati 6-7 (2-2, 3-2, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után

DAB: Duschek – Hruby 1, Ladygin (1), Azari 1 (1), Cseter (2), Dansereau 2 (1), Pfeil, Ölander, Becze (1), Nagy (1), Kaszkov 1, Lencsés, Lévai, Németh, Borbás, Léránt, Pál, Török, Mátyásy, Odnoga (1), Tanka 1. Vezetőedző: Lee Gilbert.

Galati: Lakosil – Tamás, Bednár (2), Krajci 2 (2), Rusnak 1 (4), Bushbacher 1, Flinta (1), Pál Zs. 1, Lőrincz 1 (1), Mihály (1), Pál Z., Rasulov (1), Munteanu, Popa, Neagos, Hildebrand 1 (1). Vezetőedző: Marius Trandafir.

Főoldali kép: dunaujvaros.com (Ónodi Zoltán felvétele)