április 28, 2024

A végére nyílt ki az olló

Szűk két harmadig remekül tartották magukat Acélbikáink a DEAC ellen, ám a házigazdák végül ötgólos sikerrel tartották otthon a pontokat.

Debrecenben lépett pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata pénteken este, s bár a csapatból kiesett sérülés miatt Savolainen és Nemes is, illetve Niko Eronen vezetőedző sem utazott el betegség miatt, a cél az volt, hogy sikerüljön, szoros, jó meccset játszania házigazdákkal.

Az első felvonásban ezt sikerült maximálisan megvalósítani, mert hiába volt valamivel aktívabb a DEAC, Kovács és a védelem is jól állt a lábán, így sikerült kapott gól nélkül lehozni a nyitó húsz percet, igaz a túloldalon is mindent védett Hetényi. A gólcsend a 22. percben tört meg, méghozzá Szalmának köszönhetően, aki egy blokkolt Ahonen-lövést húzott a kapuba emberelőnyben (0-1). Nem sokkal később újra fórban játszhattak hokisaink, ám ebből sajnos most ők kaptak gólt Vasziljev szép egyéni alakítása után (1-1).

A folytatásban egyre nagyobb fölénybe kerültek a debreceniek, de sokáig sikerült tartani a döntetlent fiataljainknak. A 37. percben sajnos már nem volt kegyelem, mert Dobmayer értékesített egy kipattanót, majd két és fél perccel később Usnyev is betalált, s már 3-1-re vezetett a DEAC. A záró felvonásban is sokkal hatékonyabbak voltak a vendéglátók, akik a 47. percben már negyedik góljukat szerezték, ráadásul a hajrájuk is jobban sikerült, mert az 57. és 59. percben szerzett újabb találatokkal alakították ki a 6-1-es debreceni sikert jelentő végeredményt.

Sok pihenője egyik gárdának sem lesz a péntek esti találkozó után, ugyanis szombaton délután fél négytől már Dunaújvárosban mérik össze egymással erejüket a felek.

DEAC – DAB 6-1 (0-0, 3-1, 3-0)

DAB: Kovács – Léránt, Ahonen (1), Pinczés (1), Szalma 1, Somogyi – Bánki, Varga, Zorin, Strenk, Janech – Belicenka, Sziszak, Zaharevics, Károly, Atamancsuk – Marosi, Léhi, Vaculik, Kuminka. Edző: Revák Zoltán.

(Kép forrása: DEAC)