április 28, 2024

A második harmadban fordult a kocka

Hiába vezetett az első harmad után két góllal, végül 7-3-as vereséget szenvedtek Acélbikáink a Ferencváros otthonában ma este.

Egy nappal a Csíkszereda elleni találkozó után már a fővárosban, a Ferencváros vendégeként korcsolyáztak jégre Acélbikáink az Erste Liga újabb fordulójában. A meccs esélyesének a házigazdák számítottak, s a Fradi erősebben is kezdett, ám Tóth kapus több védéssel tartotta a mieinket, akik elsősorban kontráikban bízva igyekeztek veszélyt teremteni a hazai kapu előtt, szerencsére sikerrel, mert a 9. perc végén Svars találatával meg is szerezték a vezetést. A Fradi igyekezett fokozni a nyomást, de ekkor még jól takarított a DAB védelme, s mikor a 20. percben Koskinen is pontosan érkezett egy középre adott pakkra, már 2-0-s fórnak örülhettünk, s ezt a szünetig meg is tartották Acélbikáink.

A fordulás után sajnos bő négy percig bírtuk kapott gól nélkül, mert Nemecnek ennyi idő kellett a szépítéshez, majd a harmad derekán Roth távolija akadt be a Bikák ketrecébe (2-2). Nem lassított a Fradi, mely egy kivédekezett emberhátrány után Turbucz révén már a vezetést is megszerezte a 35. percben (3-2). Nem sokkal később nagy mutatta be a meccs védését, s hogy a mieink kedve még rosszabb legyen, arról újra Turbucz gondoskodott, miután Nemes 2-2 perces kiállítása alatt is bevette Tóth kapuját (4-2).

A harmadik felvonásban két és fél percnyi emberhátrányt védekeztek ki a mieink, majd Varga szép egyéni megoldásával visszajöttek egyre, s ekkor úgy tűnt, akár mér szoros is lehet a véghajrá (4-3). Nem így lett, mert egy perccel később Brady is meglőtte a maga gólját, majd Nemec emberelőnyből, míg Galajda emberhátrányból volt eredményes, s az 50. percre eldőlt a pontok sorsa. A meccs utolsó perceiben a mieink egy, a Fradi két alkalommal játszhatott még fórban, de újabb gól már nem született, így a zöldek 7-3-as sikerrel tartották otthon a ligapontokat.

FTC-Telekom – DAB 7-3 (0-2, 4-0, 3-1)

FTC: Nagy – Hrabal, Roth 1, Nemec 2, Brady 1 (3), LaPorte (2) – Boros, Crespi (1), Turbucz 2, Kestila, Kulmala (1) – Bán (1), Karmeniemi (1), Galajda 1, Nagy (1), Németh – Tóth, Haranghy, Turcotte, Farkas, Banga. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Tóth – Svars 1, Sziszak, Szalma, Nemes, Dostalek – Ahonen, Blomberg, Elomaa (2), Sillanpää (2), Koskinen 1 – Varga 1, Maarnela, Somogyi, Lorraine, Hadzinikolic – Léránt, Szabó, Károly, Atamancsuk. Vezetőedző: Niko Eronen.

Kép forrása: FTC/Tumbász Hédi)