május 7, 2024

A Csíkszereda örülhetett

Nagy küzdelemben szenvedett 4-3-as vereséget együttesünk a listavezető Csíkszeredától az Erste Liga alapszakaszának rangadóján.

Talán idei legnehezebb hazai mérkőzése várt ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára, mely az Erste Ligát toronymagasan vezető, idei tizenkilenc meccséből tizenhetet megnyerő Csíkszereda együttesét látta vendégül a jégcsarnokban. Az sem a DAB malmára hajtotta a vizet, hogy Hruby Gellértre sérülés, míg Somogyi Balázsra eltiltás miatt nem számíthatott a szakvezetés, mely ennek ellenére is bizakodva várta az erdélyiek elleni rangadót.

A kezdés kiválóan alakult a mieink számára, ugyanis nagyon hamar szimpla, majd kettős emberelőnybe kerültek a Bikák, s utóbbit Dansereau váltotta gólra egy remek lövéssel, s már a 3. perc elején megszerezte a vezetést együttesünknek (1-0). A folytatás sajnos már nem volt ennyire örömteli, mert miután kiegészült a Csíkszereda előbb Papp révén egyenlített, majd mindössze 13 másodperccel később újra betalált, így az 5. percben már erdélyi vezetést mutatott az eredményjelző (1-2). A kiállításokban bővelkedő első harmadban a mieink és a Csíkszereda is két-két alkalommal játszhatott emberfórban, de újabb gól már nem született, pedig a vendégek több mint másfél percen keresztül kettős előnyben támadhatták a DAB kapuját.

A második felvonásra valamelyest kiegyenlítődött a játék, s ugyan továbbra is az ellenfél játszott mezőnyfölényben, a dunaújvárosi kontrákban is benne volt a veszély. A 32. percben viszont tovább növelte előnyét a vendégcsapat, miután McLean ért bele Brophey lövésébe, ám az Acélbikák nem adták fel, s a Németh Péter közeli góljával még ebben a harmadban megfelezték hátrányukat (2-3).

A harmadik felvonást emberelőnyben kezdte a Sport Club, s bár ezt, valamint a következő emberhátrányt is sikerült kivédekeznie a Bikáknak, Mazurek finoman szólva is véleményes kiállításából Kulyash lőtt bombagólt a 45. percben, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a mieinket. Miroslav Ihnacak tanítványai igyekeztek ugyan, de nem nagyon tudtak fogást találni ellenfelükön, mely egészen a véghajráig biztosan őrizte előnyét, s úgy tűnt, hogy elmaradnak a remélt izgalmak. Az 59. percben viszont kettős előnybe kerültek a mieink, melyből Dansereau ismét betalált, majd jött egy újabb kettős fór, de ezt már nem tudták kihasználni a Bikák, így a nagy küzdelmet végül a Csíkszereda nyerte 4-3-ra, így tovább növelte előnyét a második Ferencvárossal szemben az Erste Liga tabelláján.

Miroslav Ihnacak: – Nagyon nehéz meccs volt, de ez természetes, mert a mezőny legerősebb csapatával játszottunk, s bár jól küzdöttünk végig, a hajrában kiharcolt lehetőséggel sajnos már nem tudtunk élni

Jason Morgan: – Kemény, nehéz meccs volt, a sok kiállítás miatt nagy szerepe volt a speciális egységek teljesítményének mindkét oldalon. Mindkét kapus jól védett, mi talán abban kerekedtünk a DAB fölé, hogy mélyebb a játékoskeretünk, míg ellenfelünktől több játékos is hiányzott.

DAB – SC Csíkszereda 3-4 (1-2, 1-1, 1-1)

DAB: Hughson – Vuorijärvi (1), Kovács, Azari (1), Dansereau 2, Mazurek, Baker, Lendák (1), Németh 1, Silló, Turcotte (2), Dósa, Ráduly, Pinczés O., Subotic, Tamás, wéninger, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

SC Csíkszereda: Adorján – Belov, Papp 1, Becze (2), Shalla (1), Taratukhin 1, Kulyash 1, Salló (1), Brophey (2), McLean 1, Pelley, Gecse, Györfy, Bíró (1), Casaneanu, Fodor, Láday, Farkas, Horváth, Rokaly. Vezetőedző: Jason Morgan.