május 15, 2024

Szoros vereség a BJA otthonában

Nagyot küzdött, kétszer is vezetett, de végül 4-3-as vereséget szenvedett együttesünk a BJA HC elleni fővárosi összecsapáson az Erste Ligában.

Idegenben, a tabellán második BJA HC elleni találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit együttesünk kedden este. A mérkőzésnek a házigazdák voltak az esélyesei, de a mieink is nagyon szerettek volna javítani a közelmúlt rosszabb eredményei után. A két gárda nagy iramban vetette magát a küzdelembe, akadtak is lehetőségek mindkét oldalon, de egészen a 15. percig érintetlenek maradtak a hálók. Ekkor azonban a mieink törték meg a gólcsendet, méghozzá Nemes révén, aki Savolainen passzából mattolta Farkas kapust (0-1). Egyből sietősebb lett a hazaiaknak, de Kovács jól állt a lábán, így a szünetre minimális DAB-fórral vonultak a csapatok.

A második etap elején kétszer kellett emberhátrányban védekeznie a mieinknek, s bár az elsőt megoldották, mikor a második kisbüntetés lejárt, Galoha már pontosan célzott, így kezdődhetett minden elölről (1-1). Nem sokáig mutatott döntetlent az eredményjelző, mert másfél perccel később Dostalek verte be közelről a pakkot egy nagy védelmi hiba után, de mindössze négy percig örülhettünk a fórnak, mert Ritter a 34. percben megint egalizált (2-2). A harmad hajrájában ráadásul Szabó lövése is beakadt Kovács ketrecébe, vagyis a harmadik húsz percben már a mieinknek kellett futniuk az eredmény után (3-2).

Acélbikáink igyekeztek is becsülettel, de a BJA nagyon fegyelmezetten védekezett, s nem igazán engedte komoly helyzetbe kerülni hokisainkat. A játékrész derekán kimaradt az első dunaújvárosi emberelőny, majd az 56. percben Tóth Gergely ütött be egy kipattanót, s ezzel eldőlni látszott a meccs. Niko Eronen kockáztatott, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, s bár a 60. percben Szalma révén sikerült is visszajönni egyre, az utolsó másodpercekben Dostalek helyzete már kimaradt, így a küzdelmes találkozó végén a BJA örülhetett a 4-3-as győzelemnek.

BJA HC – DAB 4-3 (0-1, 3-1, 1-1)

BJA HC: Farkas – Szabó B. 1, Pozsgai, Keresztes, Weidemann, Schlekmann – Tóth G. 1 (1), Dóczi, Galoha 1 (1), Molnár Z., Tóth R. – Tyeszlenko, Vorobjov, Karppinen, Nagy (1), Ritter 1 (1) – Varga K. J., Viikilä, Molnár B., Sági, Mozer (1). Vezetőedző: Kangyal Balázs.

DAB: Kovács – Blomberg, Maarnela, Lorraine (1), Sillanpää, Dostalek 1 – Svars (1), Sziszak, Szalma 1, Somogyi, Koskinen – Ahonen, Léránt, Savolainen (1), Hadzinikolic (1), Nemes 1 – Bánki, Pinczés, Strenk, Szabó Cs. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: BJA HC/Várhegyi Erna)