május 14, 2024

Remek győzelem Gyergyószentmiklóson!

Ahogy az Újpest ellen, ismét kétgólos hátrányból fordítva aratott 6-3-as sikert együttesünk a címvédő Gyergyói HK ellen az Erste Ligában.

Gyergyószentmiklóson, a címvédő otthonában korcsolyáztak jégre Acélbikáink ma este fél hattól az Erste Liga újabb fordulójában, s mivel Varga mellett Somogyi is megsérült, így két kulcsjátékosa nélkül vágtak neki a találkozónak hokisaink.

Ahogy azt sajnos az elmúlt meccseken már megszokhattuk, a kezdés ezúttal sem volt ideális, hiszen a Gyergyó már a 2. percben megszerezte a vezetést Vincze révén, s hogy a kedvünk még rosszabb legyen, arról Szigeti gondoskodott tíz perccel később, vagyis még az előzetesen számítottnál is nagyobb hegyet kellett megmásznia együttesünknek a folytatásban (2-0). A Bikák azonban ezúttal sem adták fel, sikerült tempót váltaniuk, majd a harmad legvégén Koskinen szép egyéni megoldásával felezték meg hátrányukat (2-1).

A második felvonásra egy még elszántabb, még élesebb DAB jött ki a jégre, mely bő két perc elteltével egyenlíteni tudott Lorraine emberelőnyös kapáslövésével (2-2). Továbbra is fölényben maradtak a mieink, öt az ötben még nem tudták megszerezni a vezetést, de egy újabb emberelőny alatt már igen, mert Koskinen közelről bevágott egy kipattanót (2-3). Még fel sem ocsúdhattak a házigazdák, máris jött a negyedik, miután Szalma is mattolta Rinne kapust, így kétharmadnyi játékot követően már a mieink álltak lényegesen közelebb a sikerhez.

A záró etapra igyekezett feljebb jönni a címvédő, de hokisaink nagyon taktikusan dobálták ki a pakkot, s várták az ellenfél kihagyását. Ez a 48. perc elején jött el, s mikor Hadzinikolic bevágott egy szólót, már-már eldőlni látszott a pontok sorsa (2-5). Jött azonban egy gyergyói előny, melyből Vinczét találták úgy el, hogy bepattant róla a pakk, így az utolsó tíz perc nagyon nehéznek ígérkezett (3-5). Erőre kaptak a hazaiak, de a mieink önfeláldozóan védekeztek, Kovács is több nagy védést bemutatott, majd mikor lehozta kapusát Szilassy Zoltán, Sillanpää szerzett korongot, majd egy üres kapus góllal végleg lezárta az összecsapást, így a mieink 6-3-as győzelemmel a hátuk mögött várhatják a Csíkszereda elleni vasárnapi találkozót.

Gyergyói HK – DAB 3-6 (2-1, 0-3, 1-2)

Gyergyói HK: Rinne – Haaranen, Jalonen, Bodó, Császár, Orban (1) – Mesikammen, Fejes (1), Vincze P. 1, Sylvestre (1), Szigeti 1 – Györfy, Imre (1), Sándor-Székely, Vincze G 1. – Bíró, DiDiomete, Csiszer, Silló. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB: Kovács – Svars, Maarnela, Szalma 1, Nemes, Dostalek – Léránt, Sziszak, Hadzinikolic 1, Sillanpää 1 (1), Koskinen 2 – Marosi, Blomberg, Atamancsuk, Lorraine 1, Elomaa (1) – Raszkin, Strenk, Szabó, Károly. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: GYHK/Szász Adorján)