május 15, 2024

Győzelem a megyei rangadón

Megérdemelt sikernek örülhettek Acélbikáink a FEHA19 elleni hazai találkozón az Erste Liga ma esti fordulójában.

A FEHA19 elleni megyei derbivel folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától, s a mieink célja nem lehetett más, mint a három pontot jelentő győzelem megszerzése, bár azzal is tisztában volt mindenki, hogy ezért nagyon meg kell szenvedni az utóbbi időben javuló formát mutató fehérváriakkal szemben.

Együttesünk és a fehérváriak is nélkülözték pár kulcsjátékosukat, így mindkét edzőnek át kellett variálnia sorait, s ez talán a vendégek játékán látszott meg jobban az első harmadban, mert a nyitó percek egyértelműen az Acélbikák fölényét hozták. Tóth kapusnak bőven volt feladat, de a FEHA portása állta a rohamokat, egészen a 14. percig, mikor Valtola remek játszotta tisztára magát, majd Embrich keresztpasszából bevette a fehérvári kaput (1-0).

A folytatásban is megmaradt a hazai fölény, így jól jött a szünet a vendégeknek, akik nagyon összekapták magukat a második harmadra, s mivel a mieink játékából eltűnt az az élesség, ami a korábban jellemezte a csapatot, így a 27. percben Farkas emberelőnyös találatával egalizált is a megyei rivális (1-1). A gól után sem tudott egy ideig felpörögni együttesünk, bőven akadt dolga ekkor Kovács Dávidnak is, ám elég volt egyetlen villanás, s újra hazai gónak örülhettünk, mert Valtola és Hadzinikolic megugrása végén utóbbi volt eredményes, így a pihenőre is a Bikák vonulhattak minimális előnnyel.

Az újabb térfélcserét követően szerencsére ismét azt a DAB-ot láttuk a jégen, melyet szerettünk volna, a mieink egyre nagyobb fölényben játszva alakították ki helyzeteiket, s a 47. percben megszerezték harmadik góljukat is Brus révén, aki Hadzinikolic kapu mögül visszatett korongját vágta a hálóba (3-1). A hátralévő időben nagyon igyekeztek a fehérváriak, de igazán nem tudták megnehezíteni a DAB dolgát, s bár a hazai helyzetek is kimaradtak a véghajrában, Niko Eronen alakulata végül így is magabiztos, 3-1-es győzelmet aratva tartotta itthon a három pontot, amivel feljött a tabella hetedik helyére.

DAB – FEHA19 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

DAB: Kovács – Svars, Varga (1), Embrich (2), Hadzinikolic 1 (2), Valtola 1 (1) – Brus 1, Lammi, Dézsi B., Léránt, Somogyi – Erdély, Vas, Pinczés, Stan, Szalma – Somogyi, Horváth, Marosi, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

FEHA19: Tóth – Reiter, Salamon, Cizas, Ambrus (1), Farkas L. (1) – Dobmayer, Kóger, Trastasenkovs, Fekete 1, Ivády – Farkas B., Szabó, Nagy, Grin, Kiss – Alapi, Dézsi B., Győrffy. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.