május 20, 2024

Egy gól döntött a FEHA ellen

Kiváló kapusteljesítmények mellett, remek emberhátrányos védekezéssel, valamint Koskinen második harmadban szerzett góljával aratott szoros sikert együttesünk a megyei rivális ellen.

Egy ráadásos és két rendes játékidős vereség után fogadták a FEHA19 gárdáját Acélbikáink pénteken este, azzal a nem titkolt céllal, hogy a Székesfehérváron aratott 6-2-es siker után a Dunaújvárosi Jégcsarnokban is legyőzzék megyei riválisukat. A találkozó a plexi javítása miatt közel húsz perccel később kezdődött, s még a nyitó sípszó előtt egyperces főhajtással adóztak a résztvevők a Ferencváros tragikus hirtelenséggel elhunyt csapatmenedzsere, Pap Gábor emléke előtt.

A mérkőzés első szakaszában jobbára ismerkedtek egymással a felek, s bár kisebb lehetőségek adódtak mindkét oldalon, olyan nagy munkára nem késztették a felek a kapusokat. Az első emberelőny a vendégek előtt adódott, de magabiztosan kivédekezték ezt Acélbikáink, akik a folytatásban egyre több helyzetet tudtak kialakítani a vendégek ketrece előtt, ám Melnyicsuk eszén egyenlő létszámban és emberelőnyben sem sikerült túljárniuk.

A fordulást követően a fehérváriak kezdtek valamivel aktívabban, ám idővel átvették az irányítást hokisaink, akik a játékrész derekán kétszer játszhattak emberfórban, ám hiába alakítottak ki ekkor rengeteg tiszta helyzetet, a befejezésekbe vagy hiba csúszott, vagy Melnyicsuk védett bravúrral. A 36. percben Tóth is több védéssel jelentkezett egy fehérvári előny alatt, majd miután kiegészültek hokisaink, Elomaa remek egyéni akcióból hozta helyzetbe a kapu elé érkező Koskinent, aki végre megszerezte a mieink vezető találatát (1-0).

A záró felvonásra igyekezett még nagyobb lendülettel nekivágni a megyei rivális, s mivel egymás után háromszor is emberelőnybe került, volt miért izgulnia a hazai drukkereknek. A DAB védelme azonban jól zárt, Tóth is hozta a védéseket, így sikerült ezeket a hátrányokat is kivédekezni. A véghajrában nagyon kitámadott a FEHA, s a kontrákból többször is lezárhatta volna a meccset együttesünk, s bár a helyzetkihasználással továbbra is hadilábon álltak jégkorongozóink, az utolsó percekben nem adtak esélyt ellenfelüknek az egyenlítésre Acélbikáink, akik összességében megérdemelten tartották itthon a három pontot.

DAB – FEHA19 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

DAB: Tóth – Varga, Maarnela, Elomaa (1), Lorraine, Somogyi – Sziszak, Svars, Sillanpää, Koskinen 1, Dézsi Bence – Moore, Léránt, Szalma, Nemes, Ödman Hadzinikolic – Pinczés, Strenk (1), Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

FEHA19: Melnyicsuk – Racsinszkij, Csollák, Ambrus, Dobos, Blasko – Salamon, Falus, Zezelj, Nádor, Balasits – Koszinszkij, Bogesic, Németh, Fekete, Dézsi Barnabás, Bajkó, Farkas I. T., Farkas L. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.