április 23, 2024

Újabb fájdalmas DAB-vereség

Hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget a Fehérvári Titánoktól a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Az alapszakasz hatodik helyének szempontjából fontos mérkőzés várt ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára, mely a tabellán egy ponttal előtte álló Fehérvári Titánokat látta vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

A meccs persze fontos volt a megyei riválisnak is, mely valamivel jobban kezdte a találkozót, ám a harmad derekához érve magához ragadta a kezdeményezést Corey Bricknell alakulata. A fölény azonban a második hazai kiállításig tartott csak, s bár ezt is kivédekezték a Bikák, a folytatásban már nem tudtak túl nagy nyomást helyezni ellenfelükre, így az első felvonás gól nélküli döntetlennel ért véget.

A térfélcsere után lényegesen nagyobb tempóban kezdtek a hazaiak, s Németh Péter találatával alig másfél perc alatt sikerült is megszerezni a vezetést (1-0). Ugyan a folytatásban is irányította a DAB a játékot, s egymás után jöttek a hazai helyzetek, de ezekkel nem éltek a dunaújvárosiak, ráadásul a harmad derekán előbb négy a három, majd öt a négy ellen is betaláltak a vendégek, megfordítva ezzel az állást (1-2). A gyorsan bekapott két gól után nem találta játékát az Acélbikák gárdája, ráadásul a mieink helyzetét egy újabb nagy egyéni hiba után Lewis 40. percben szerzett gólja nehezítette tovább (1-3).

A harmadik felvonásban nagy hajrát kellett volna nyitnia a DAB-nak, ám Németh kiállítását mindössze hat másodperc alatt kihasználták a Titánok, s ekkor már látszott, hogy nincs innen visszaút a Bikáknak (1-4). Mint ahogy nem is volt, mert a vendégek fegyelmezett védekezéssel állták útját a hazai próbálkozásoknak, s végül 4-1-es sikerrel távoztak Dunaújvárosból, nagyon távol taszítva a DAB csapatát az alapszakasz hatodik helyétől.

DAB – Fehérvári Titánok 1-4 (0-0, 1-3, 0-1)

DAB. Zaharcsenko – Franssila, Léránt, Dubek, Iossafov, Saluga, Hüffner, Mestyán, Nagy (1), Németh 1, Uski (1), Erdélyi, Lencsés, Azari, Jabonik, Török, Hruby, Liarakos, Pinczés, Tóth. Vezetőedző: Corey Bricknell.

Fehérvári Titánok: Gyenes – Beukeboom (2), Kiss R., Kiss P. (2), Lewis 2, Mihály (1), Imre, Szabó 1, Balogh, Bennett 1, Péter, Láday, Reiter, Császár, Hamvai, Mazzag, Sándor. Vezetőedző: Kiss Dávid.

Corey Bricknell: – Az első harmad jó volt, a második harmadban valami a fejünkbe férkőzött, olyan dolgok miatt, amiket nem tudunk irányítani. A végén, az utolsó játékrészben újra dolgoztak a fiúk, de sajnos egy harmad kihagyás pont ennyire volt elég.

Kiss Dávid: – Az első harmad kiegyenlített volt, a második harmadban a Dunaújváros jól kezdett, de gólokat tudtunk szerezni és felébredtünk. A speciális játékaink nagyon jól működtek ebben az időben. A kemény munka megérdemelt sikert hozott.