április 25, 2024

Hosszabbításos vereség a címvédőtől

Nagy küzdelemben szenvedett 3-2-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a Ferencváros elleni hazai mérkőzésen az Erste Ligában.

A címvédő Ferencváros elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Az összecsapás előtt a fővárosiak a második, míg a mieink az ötödik helyen álltak az Erste Liga tabelláján, ám a két gárda eddigi egyetlen idei mérkőzését a DAB nyerte 3-1-re, így izgalmas csatára volt kilátás ma este is.

A kezdés parádésan alakult, ugyanis már a második cserében sikerült megszerezni a vezetést Somogyi szemfülességének köszönhetően (1-0). A folytatásban igyekezett diktálni a tempót a Ferencváros, s bár akadtak lehetőségei, igazán veszélyes helyzet csak emberelőnyei alatt volt a bajnoknak, ám ezeket rendre védeni tudta Hughson kapus. A harmad hajrájában megkapta első emberelőnyét együttesünk is, melyből Turcotte került ajtó-ablak ziccerbe, de nem tudta megemelni a pakkot, így Arany bravúrral védeni tudott.

A második felvonás elején ismét emberelőnybe került a Fradi, s ezzel már élni is tudtak a zöld-fehérek, mivel egy kipattanót Pulli ütött közelről a kapuba (1-1). A 27. percben megszerezte második gólját is a vendégcsapat Jászainak köszönhetően, aki egy méretes hazai védelmi hibát büntetett meg. Nem sokáig örülhetett azonban előnyének a Fradi, mert egy perccel később Turcotte volt harcos, majd játszott Somogyi elé, s az Acélbikák első góljának szerzője szépen kilőtte a kötényt (2-2).

A folytatásban sikerült némi mezőnyfölényt kiharcolnia a fővárosiaknak, de az eredmény már nem változott a szünetig, majd a folytatásban sem, pedig a vendégek kétszer, míg a mieink egy alkalommal játszhattak emberelőnyben. Hat perccel a meccs vége előtt újabb gólt ütött a címvédő, ám a játékvezetők némi videózás után érvénytelenítették a találatot, majd Mazurek és Turcotte dönthette volna el a meccset, ám egyikük sem tudott élni ziccerével. Jöhetett így a hosszabbítás, mely oda-vissza játékot hozott, egészen a 64. percig, mikor Mazurek hibázott szólót, míg az ellentámadásból Tóth Adrián nem tette meg ezt a szívességet, így végül a Fradié lett a plusz pont, míg a Bikák holnap este a Vasas otthonában javíthatnak.

Miroslav Ihnacak: – Kemény mérkőzés volt egy nagyon jó csapat ellen. Az első harmad a mieink volt, s bár a folytatásban erősített a Fradi, mi is végig keményen dolgoztunk. Egálos meccs volt, a hosszabbításban mi kihagytuk a ziccerünket, ők nem, ez döntötte el a pontok sorsát.

Fodor Szabolcs: – Kissé lassan kezdtünk, ami nem is csoda ennyi szünet után. A második harmadtól feljavultunk, gyorsan játszottunk, meg is voltak a lehetőségeink, azonban a Dunaújváros jól védekezett, s a kapusa is remekül védett. Örülünk, hogy a hosszabbításban meg tudtuk nyerni a meccset.

DAB – FTC-Telekom 2-3 (1-0, 1-2, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után

DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi, Azari, Dansereau, Mazurek, Baker, Lendák, Silló (1), Somogyi 2, Turcotte (1), Dósa, Hruby, Németh, Subotic, Tamás, Ráduly, Gebei, Gulácsi, Pinczés. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

FTC-Telekom: Arany – Rantanen, Tóth Gergely, Nagy (1), Pavuk, Tóth Renátó, Karmeniemi (1), Pulli 1, Fitzgerald (1), Tóth A. 1, Switzer (1), Sarcia, Hegyi, Tóth Richárd, Roczanov, Farkas, Boros, Jászai 1, Tóth Gergő, Pozsár. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.