április 23, 2024

Ezúttal egy pont jutott

Hiába egyenlítettünk a rendes játékidő utolsó percében, a ráadásban kapott góllal 4-3-as vereséget szenvedtünk az UTE otthonában.

Az Újpest otthonában folytatta a MOL Liga küzdelmeit ma este hat órától csapatunk. Lee Gilbert alakulatának összeállítása jelentősen változott a legutóbbi, Csíkszereda elleni mérkőzéshez képest, ugyanis visszatért a keretbe Benjamin Rubin, valamint Borbás Gergely is, míg a kapusposzton egy új játékos nevével találkozhattunk, ráadásul az észt Villem-Henrik Koitmaa azonnal kezdőként kapott szerepet a lilák ellen. A találkozó első harmada küzdelmes, nagy csatát hozott, s bár valamivel az Acélbikák voltak aktívabbak, sajnos ezt a fölényt nem sikerült gólra váltani. Szerencsére a DAB védekezése is jól működött, így az újpestiek sem tudták bevenni Koitmaa kapuját, így gólnélküli állásból várhatták a csapatok a folytatást.

A második harmadban már lényegesen több minden történt, mint az elsőben, ám nem pont úgy, ahogy azt az Acélbikák drukkerei remélték. A fővárosiak ugyanis a 24. percben megszerezték a vezetést Kiss Dániel révén, majd egy kihagyott dunaújvárosi emberelőny után újra betaláltak, s az egy héttel ezelőtti meccsen is duplázó Frolik góljával már 2-0-ra vezettek. A folytatásban egy újabb emberelőnyt hagyott kihasználatlanul csapatunk, viszont hátrányban jobban ment a Bikáknak, akik Ladygin találatával visszajöttek a meccsbe a 39. percben, így a harmadik felvonás bőven ígért még izgalmakat (2-1).

A harmadik felvonást emberhátrányban kezdték a Bikák, s bár a rövid újpesti fórt sikerült kivédekezni, a 49. percben megvillant a házigazdák legerősebb sora, s a szlovén válogatott Hebar találatával visszaállította kétgólos előnyét a lila-fehér alakulat (3-1). A mérkőzésből hátralévő időben mentek előre becsülettel a DAB hokisai, s az 57. percben Azari góljával sikerült is megfelezni hátrányukat, ám szinte azonnal jött egy újabb dunaújvárosi kiállítás, ami rendkívül nehéz helyzetbe hozta a Bikákat. Az előnyt szerencsére sikerült kivédekezni, s ezúttal a kockáztatás, a kapuslehozatal is jól sült el, mert Dansereau mindössze negyvenhat másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt kiegyenlített (3-3).Jöhetett tehát az ötperces ráadás, melyből mindössze három telt el, mikor Hebar megszerezte második, ezúttal mindent eldöntő találatát, így a küzdelmes, izgalmas mérkőzést végül az újpestiek nyerték 4-3-ra, míg a DAB-nak ezúttal be kellett érnie egy ponttal.

UTE – DAB 4-3 (0-0, 2-1, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után

UTE: Sila, Huba (1), Kiss 1, Dömötör, Dósa, Turbucz, Gröschl, Pokornyi, Benk (1), Frolik 1 (1), Hebar 1, Kovács, Nagy (1), Sikorcin (1), Tóth, Nemes, Pichler, Szalma, Pápa, Virág (1). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB: Koitmaa, Hruby (1), Pfeil, Azari 1, Cseter (1), Dansereau 1 (1), Lévai (1), Ladygin 1, Szepessy B., Szepessy M., Léránt, Lencsés, Pál, Németh, Borbás, Rubin, Horváth, Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.