március 29, 2024

Vereség Galacon

Nem tudott kapuba találni, s végül 3-0-s vereséget szenvedett Galacon az Acélbikák együttese.

A Galac elleni mérkőzéssel folytatta második romániai túráját ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a Csíkszeredán aratott 3-1-es győzelem után a román bajnok otthonában is a három pontért korcsolyázott jégre. Ez egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak, mert a galaciak legutóbb a Debrecent tudták megverni hazai pályán, s ahhoz, hogy tovább folytassák felzárkózásukat a rájátszást érő nyolcadik hely felé, számukra is nagyon fontos lett volna a siker megszerzése. A mérkőzés első harmada ezzel együtt igen komoly dunaújvárosi fölényt hozott, a hazaiak öt kapura tartó próbálkozásával szemben a mieink tizenkétszer veszélyeztették a vendéglátók ketrecét, ám gólt nem sikerült szerezni egyik csapatnak sem.

A térfélcserét követően sajnos a galaciak törték meg a gólcsendet, s ugyan a 23. percben kapott emberelőnyükkel még nem tudtak élni, négy perccel később Donika már bevette Koitmaa kapuját, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak (1-0). A mieink helyzetet a 31. percben vált még nehezebbé, mikor Szőcs duplázta meg a galaciak előnyét, s mivel ebben a harmadban sem tudott betalálni ellenfele kapujába a DAB, kétgólos hátrányból várhatta az utolsó felvonást (2-0). A harmadik húsz percből mindössze hat telt el, mikor a tavaly még Dunaújvárosban játszó Bushbacher már a harmadik galaci gólt szerezte, s mivel a Bikák továbbra sem találták az utat Lakosil ketrecéhez, sajnos elúszott a meccs, melyet végül magabiztosan, 3-0-ra nyertek a vendéglátók, míg a mieink először maradtak lőtt gól nélkül a MOL Liga idei kiírásában.
Dunarea Galati – DAB 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

DAB: Koitmaa, Ozols, Hruby, Azari, Cseter, Dansereau, Ölander, Ladygin, Becze, Borbás, Kaszkov, Lencsés, Lévai, Odnoga, Nagy M., Tanka, Mátyásy, Németh, Léránt. Vezetőedző: Lee Gilbert.