április 24, 2024

Vereség a MAC ellen

Rendkívül tartalékos felállásban is megnehezítette a MAC dolgát együttesünk, de végül a vendégek örülhettek az 5-2-es győzelemnek.

A Debrecenben elszenvedett ötgólos vereség után talán még nehezebb feladat várt ma este a DAB jégkorongozóira, akik a második helyezett MAC együttesét látták vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. Egy héttel ezelőtt nagyon szoros mérkőzést vívott egymással a két csapat, ám azóta Azari Zsolt távozott mellett Dörök Bence, Mike McCann is megsérült, ráadásul rajtuk kívül Borbás Gergely és Szepessy Máté játékára sem számíthatott a szakvezetés.
Az előjelek tehát finoman szólva sem voltak kedvezőek, ez azonban nem foglalkoztatta a Bikákat, akik kiválóan kezdték a meccset, s Vazan hatalmas góljával már a negyedik percben megszerezték a vezetést (1-0). Sajnos a válaszra sem kellett sokat várni, s bár a vendégek gólja előtti támadás egy méretes szabálytalanságból indult, mivel a játékvezetők nem fújtak, Hayes pedig köszönte szépen és kiegyenlített (1-1).

A fővárosiak szépen lassan átvették a meccs irányítását, de a DAB kiválóan küzdött továbbra is, s nem csak kontrából tudott veszélyt kialakítani az ellenfél kapuja előtt, hanem a MAC légiós során kívül bármelyik ellen akadt lehetősége a Bikáknak. a következő találatot azonban újra a vendégek jegyezték, mert hiába védekezett ki nagy lelkesedéssel egy fórt együttesünk, ahogy kiegészültek, elváltották magukat, s ezt Hayes büntette éles szögből (1-2).
A fordulást követően újra nagy elánnal vetette magát küzdelembe együttesünk, a vendégek több szabálytalanságot is elkövettek, s bár kettős fórból még nem sikerült egyenlíteni, szimplából már igen: ismét Vazan keze sült el, s egy újabb bombagóllal hozta egálra a meccset a 27. percben (2-2). Rá is kapcsoltak a vendégek, s a 31. percben ismét magukhoz ragadták az előnyt, méghozzá egy meglehetősen szerencsés góllal, mert Terbócs kapu felé küldött korongja Léránt korcsolyájáról pattant a hazai kapuba (2-3). Együttesünk ekkor sem adta fel, ment, hajtott becsülettel, de lehetőségeit kihagyta, így az utolsó etap előtt a MAC állt közelebb a sikerhez.

A harmadik húsz percet nagyon rosszul kezdte együttesünk, s egy igen komoly védelmi hibából Quinn már kétgólosra növelte a fővárosiak vezetését (2-4). A fővárosiak újabb találata után kissé visszaesett a mieink teljesítménye, ami nem is volt meglepő, hiszen láthatóan fogyott már az erő játékosainkból, s bár a küzdésre nem lehetett panasz, a MAC kapuja előtt már hiányzott az a plusz a csapat tagjaiból, amivel eredményesek lehettek volna. A mérkőzés az 52. percben dőlt el végleg, mikor Szappanos gyengécske, kapu elé betett korongja is túljutott a kissé elmélázó Duscheken, s ekkor már érezni lehetett, hogy nincs visszaút a Bikák számára. A mieink becsületére váljék, hogy ekkor is mentek előre a szépítésért, ám ez sem egálból, sem emberelőnyben nem jött össze, így végül a MAC örülhetett az 5-2-es győzelemnek.

A találkozó után Lee Gilbert vezetőedző is elsősorban csapata tartalékos felállásában látta a vereség okát. “Kemény küzdelem volt, hat játékosunk hiányzik, ráadásul sokan a pontjaink nagy részét termelték az eddigi szezonban. Két harmadon keresztül közel voltunk, aztán az emberhátrányos helyzetek nagyon sokat kivettek belőlünk és a végén nem tudtuk tartani a lépést” – értékelt a Dunaújvárosi Acélbikák kanadai szakvezetője.

DAB – MAC 2-5 (1-2, 1-1, 0-2)

DAB: Duschek, Rasulov, Smith (1), Odnoga, Peterdi, Vazan 2, Lencsés, Hruby, Németh P., Bushbacher (1), Revák, Pál, Léránt, Mátyásy, Szepessy B., Magosi, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.

MAC: Arany, Tokaji, Olson, Klempa (1), McDonald (2), Hayes 2, Quinn 1 (1), Pozsgai (1), Nagy K., Saarenpaa (1), Szappanos 1, Stipsicz, Mestyán, Roczanov, Bödök, Terbócs 1, Kovács, Tóth R., Schmál, Egyed. Vezetőedző: Majoross Gergely.