április 19, 2024

Végül biztos siker a fehérváriak ellen

Hátrányból fordítva aratott 3-1-es sikert a Fehérvár AV19 elleni kupameccsen az Acélbikák együttese.

A MOL Liga sorozat mellett a Magyar Kupában is a legjobb négy közé szeretne jutni a Dab, akik a megyei rangadón a Fehérvár AV19 gárdáját látták vendégül. Ami a kupa előzményeit illeti egyik csapat sem várhatta jó helyzetből az összecsapást, hiszen az első fordulóban mindkét együttes vereséget szenvedett. Az Újváros Debrecenben 7-0-ra, míg a Fehérvár a Hokiklub Budapest ellen kapott ki 4-2-re. Ezen a mérlegen érthetően javítani akartak a csapatok, így a lehető legjobb összeállításban korcsolyáztak a jégre. Jól kezdtek a Titánok, akik a harmadik percben Pillók révén avatták fel a hazaiak kapusát, Koitmaa-t (0-1), majd négy a négy elleni játékban Dansereau előtt adódott egyenlítési lehetőség.

Ezt követően, bár a Dab akarata érvényesült, az AV19 kapuja percekig, pontosabban Azari lövéséig nem forgott veszélyben. A harmad hajrájában Hruby távoli lövéssel tesztelte Scola-t, majd Borbás pazar passzát Dansereau góllal hálálta meg (1-1). Jól kezdte a DAB a második húsz percet, akik megpróbáltak iramot diktálva fölényt kialakítani, majd Krogh kiállítása alatt csatáraink tartották nagy nyomás alatt Scola-t, azonban akiben minden lövés elakadt. A hatalmas mezőnyfölény ellenére sem sikerült bevenni a vendég kaput, ehelyett a büntetőpadról visszatérő Vizi szerezhetett volna gólt, de kihagyta a hirtelen, szólóból adódott lehetőségét. A középső harmad krónikájához tartozik, hogy hiába volt háromszor két percig emberelőnyben a DAB, azokat sajnos nem tudta kihasználni.

A harmadik húsz perc első szakasza nyílt sisakos küzdelmet hozott, amely jó irammal párosult. Ölander két perces hátránya alatt a Fehérvár csipkésre lőtte a kapunk mögötti palánkot, ezzel azonban semmire ment, majd Láday büntetését a sokat próbálkozó Ozols távoli bombájával gólra váltotta a DAB (2-1). Miután Rubin kiállítását hősiesen kivédekezték a Bikák jött Azari szólója, aki nagyszerűen lőtte ki a botos húsz centit, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

DAB – Fehérvár AV19 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)

DAB: Koitmaa, Ozols 1 (1), Hruby, Azari 1, Borbás (2), Dansereau 1 (1), Ölander (1), Pfeil, Németh, Becze, Rubin, Lencsés, Lévai, Szepessy B., Odnoga, Tanka, Pál, Mátyásy, Léránt, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.

Fehérvár AV19: Scola, Krogh, Reiter, Vizi, Shupe, Just, Arany, Szabó, Hamvai, Mazzag, Balogh, Imre (1), Láday, Varga, Sofron Á., Pillók 1, Korbuly, Takács, Erdei, Kiss, Tóth. Vezetőedző: Kóger István.