március 29, 2024

Újabb győzelem a Csíkszereda ellen

Korán vezetést szerzett, s előnyét végig megőrizve aratott 3-1-es győzelmet együttesünk a Csíkszereda vendégeként.

Csíkszeredán folytatta a MOL Liga alapszakaszának küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melyre igen nehéz mérkőzés várt az idei szezonban már háromszor legyőzött, de az utóbbi időben több bravúros sikert is arató házigazdák ellen.
Ahogy az várható volt, a vendéglátók igyekeztek már a kezdő korongdobás után magukhoz ragadni a játék irányítását, s több alkalommal is veszélyeztették Duschek ketrecét, ám az első gólt így is a Bikák szerezték, akik a hetedik percben mindössze tizenhárom másodperc alatt kihasználtak egy emberelőnyt, s Ozols pontos lövésével megszerezték a vezetést (0-1). A bekapott gól után igyekezett még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni a csíki egylet, ám a mieink remekül védekeztek, így a hazaiak sem egyenlő létszámban, sem emberelőnyből nem tudták bevenni a mieink kapuját, így az első harmad után minimális dunaújvárosi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második harmadban kiegyenlítettebb játékot láthattak a meccsre kilátogatók, s azt, hogy a házigazdák két alkalommal is emberelőnyben támadhattak az egyenlítésért, ám a DAB védelme továbbra is jól állt a lábán, így sikerült kihúzni kapott gól nélkül a kritikus időszakot. A játékrész hajrájában megvillant a mieink második sora, s Kaszkov is bevette a hazai ketrecet, így a záró etap előtt már két gól volt az Acélbikák előnye (0-2).

Ebből egyet sajnos már a harmadik húsz perc elején eltüntettek a vendéglátók, így bőven ígért még izgalmakat a folytatás (1-2). Főleg úgy, hogy Becze már a harmadik kiállítását szedte össze az 52. percben, de a hátrányos védekezés továbbra is jól működött, így a véghajrához érve még mindig nálunk volt az előny. Az 57. perc elején azonban végleg eldőlt a meccs, mert végre Becze is meglőtte a maga gólját, s a hátralévő szűk négy percben hiába próbált meg bármit a hazai csapat, a mieink megőrizték előnyüket, s végül 3-1-es sikert arattak erdélyi túrájuk első állomásán.SC Csíkszereda – DAB 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

DAB: Duschek, Ozols 1 (1), Hruby, Azari, Cseter, Dansereau (1), Ölander (1), Ladygin, Becze 1 (1), Borbás, Kaszkov 1 (1), Lencsés, Lévai, Odnoga, Nagy M., Tanka, Mátyásy, Németh, Léránt. Edző: Strenk Hunor.