április 24, 2024

Szép siker a Brassó ellen

Két harmad alatt eldöntötte a Brassó elleni hazai mérkőzést a Dunaújárosi Acélbikák csapata az Erste Liga hétfő esti fordulójában.

Hazai környezetben, az első két meccsét megnyerő Brassó ellen folytatta az Erste Liga küzdelmeit hétfőn este nyolc órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Antti Karhula együttese nagyon elszántan kezdett, az első percekben beszorította ellenfelét, ám a lendületet két hazai kiállítás törte meg, igaz ezekből nem tudott túl sok veszélyt kialakítani a vendégcsapat sem. A DAB igyekezett nyomás alatt tartani ellenfelét, emberelőnyben több lehetősége is adódott a gólszerzésre, s ha ez fórból nem is jött össze, egyenlő létszámban igen, s az UTE elleni két hiányzó, Hruby és Turtiainen remek összjátékából a finn légiós lőtte ki a bal felsőt a 18. percben.

A gólt követően azonnal kaptak egy négyperces előnyt a vendégek, de a DAB védelme és Sevela is jól állt a lábán, így a Brassó sem az első harmad végén, sem a második elején nem tudott egyenlíteni. A 25. percben a mindössze 18 éves Pinczés Olivér megszerezte életes első Erste Liga találatát, ám a második hazai gól után sorozatban kapta a kiállításokat a DAB, s mivel a negyediket Clarke révén ki is használták a vendégek, a mérkőzés derekán megfelezték hátrányukat (2-1). Ennél tovább azonban nem jutottak, mert a Bikák ismét felpörgették a játékot, melyekből előbb emberelőnyöket, majd újabb gólokat szereztek: előbb Jabornik, majd Iossafov vette be Polc kapus ketrecét, így a második szünetre már háromfás előnnyel vonulhattak a hazaiak.

A harmadik felvonásra egy lényegesen taktikusabb dunaújvárosi csapat jött fel a jégre, semmi kockázatot nem vállaltak a házigazdák, így túl sok izgalmat nem hozott ez a játékrész. Látnivaló azért volt, mert előbb Hrugy és Clarke, majd Léránt és Carlson kapott végleges fegyelmit durva játékért, ám ezt követően lenyugodtak a kedélyek, s a DAB rendkívül taktikus játékkal megőrizte vezetését, s teljesen megérdemelten aratott 4-1-es győzelmet a Brassó ellen.

DAB – Corona Brasov 4-1 (1-0, 3-1, 0-0)

DAB: Sevela – Erdélyi, Jabornik 1 (1), Nagy, Turtiainen 1, Uski (1), Franssila, Mestyán, Azari, Iossafov 1, Westerling (1), Hruby (1), Léránt (1), Saluga, Tóth, Török, Lencsés, Szabó, Makovics, Németh, Pinczés 1. Vezetőedző: Antti Karhula.

Corona Brasov: Polc – Carlson, Cescon, Gliga, Lidhammar, Tendler, Bors, Clarke 1, Mihály Á. (1), Nielsen (1), Tranca, Borisenko, Mihály E., Molnár, Péter, Zsók, Bíró O., Nagy, Bíró G., Bíró M., Molnár. Vezetőedző: Greg Lindqvist.

Antti Karhula: – Ez a negyedik meccsünk hét nap alatt, tegnap vesztettünk, utaztunk. Ezeknek fényében mentálisan nagyon jól kezeltük a helyzetet, készen álltunk, kemény hatvan percet tettünk ki az asztalra. Több volt bennünk az energia, mint az ellenfélben. Egyenlő létszám mellett föléjük nőttünk, és azt hiszem, hogy az eddigi szezon legjobb teljesítményét mutattuk. Büszke vagyok a fiúkra és arra, ahogy játszottak.

Greg Lindqvist: – Két emberhátrányos gólt kaptunk, a másik kettőt pedig egyéni hibák után lőtte a DAB. Sajnos mi az előnyeinket nem használtuk ki, pedig helyzetünk volt bőven. Mindkét kapus jól védett, de Sevela lényegében minden lövésünket látta – egy ilyen kiváló kapusnak pedig ez általában elég. Nagyon sok van még vissza a szezonból, dolgozunk tovább.