április 20, 2024

Remek siker a tabella második ellen

Hatalmas küzdelemben aratott 6-5-ös győzelmet a MAC elleni rangadón az Acélbikák jégkorong csapata.

A tabellán második MAC elleni hazai mérkőzéssel folytatta a MOL Liga küzdelmeit ma este az Acélbikák együttese. Lee Gilbert tanítványai a sorozat fennállása óta még nem nyertek meccset a fővárosiak ellen, s ezt a szériát szerették volna ma megtörni a házigazdák. A kezdés azonban alakult túl jól a hazaiak számára, mert Kovács már a 6. percben belőtt egy emberelőnyt, s bár erre postafordultával válaszolt a sérüléséből visszatérő Kaszkov, a sokadik hazai védelmi megingást újabb gólra váltotta a vendégcsapat, mely Mestyán találata után 2-1-es vezetéssel várhatta a folytatást.

Melyben nem sok öröme volt a fővárosiaknak, mert a térfélcsere után egy teljesen más felfogásban játszó DAB jött ki a jégre. Az Acélbikák egyre több párharcot nyertek meg, s Csseter, valamint Becze találataival alig hat perc alatt megfordították az állást (3-2). Ez láthatóan megviselte a MAC játékosait, több felesleges szabálytalansággal sújtották együttesüket, melyből előbb Ozols, majd Dansereau lőtt parádés gólt, így minimális hátrányából tetemes előnyt kovácsoltak az Acélbikák (5-2).

A hazai drukkerek jókedve a 46. percben tovább fokozódott, mikor Nagy Márk is mattolta a válogatott Bálizs kapust, s ekkor nem sokan gondolták, hogy még izgalmakat is hozhat a véghajrá (6-2). Márpedig izgalmakban nem volt hiány, ugyanis az utolsó tíz percben sorozatban kapták a kétperces büntetéseket a hazaiak is, s négy előnyéből hármat is kihasznált a fővárosi alakulat, mely az 55. percre egy gólra felzárkózott (6-5). Az utolsó percekben kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Majoross Gergely, ám a Bikák kivédekezték a kritikus időszakot, s nagyon szép, 6-5-ös győzelmet aratva szerezték meg a három pontot.

Lee Gilbert: – Az elején nem korcsolyáztunk megfelelően, nem dolgoztunk keményen, nem voltunk elég fizikálisak. A második harmad előtt elsősorban ezt kértem a srácoktól, akik ezt maximálisan végre is hajtották, ebből az ellenfél kiállításokat kapott, amikből szerencsére sikerült gólokat is szereznünk. Külön öröm volt Nagy Márk gólja, nagyon megdolgozott érte a fiatal sor, és mint a végén kiderült, óriási szükségünk volt arra a találatra. Sajnos a meccs vége felé a játékvezetők a kelleténél jobban beleavatkoztak a mérkőzésbe, több gyenge ítélet is volt, ami miatt nagyon szoros lett a vége, de úgy gondolom, hogy megérdemelten győztünk és nagyon örülök, hogy ezt ennyi ember előtt tettük! Ezúton is köszönjük a biztatást a lelkes szurkolóknak – az ő érdemük is ez a ma esti siker!

DAB – MAC 6-5 (1-2, 4-0, 1-3)

DAB: Duschek, Hruby (1), Ozols 1 (1), Azari (1), Cseter 1, Dansereau 1 (1), Ölander, Pfeil, Kaszkov 1, Borbás (2), Becze 1 (1), Ladygin, Lencsés, Németh, Szepessy B., Léránt, Lévai, Tanka, Mátyásy (1), Nagy M. 1, Odnoga. Vezetőedző: Lee Gilbert.