április 24, 2024

Otthon nulláztuk le a Brassót

Megszerezte első idegenbeli győzelmét csapatunk, mely összeszedett, jó játékkal aratott 4-0-s sikert a Brassó ellen.

A Csíkszeredában elszenvedett pénteki vereség után újabb meccs vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóira, akik Brassóban korcsolyáztak jégre a MOL Liga újabb fordulójában. A mérkőzés előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy a hazaiak melyik csapatukkal vágnak neki a DAB elleni meccsnek, hiszen a mieink elleni találkozóval egy időben a román bajnokságban is helyt kellett állniuk. Ahogy azonban az várható is volt, a gyergyószentmiklósi bajnokira a junior együttese utazott el a brassóiaknak, így ellenünk az a csapat lépett pályára, melyet legutóbb 6-5-re sikerült legyőznünk.

Nem várt tehát könnyű mérkőzés Lee Gilbert csapatára, melynek összeállítása annyiban változott a tegnapihoz képest, hogy újra a második sorban kapott helyet a csíkszeredai meccset munkahelyi elfoglaltságok miatt kihagyó Borbás Gergely. Acélbikáink lényegesen jobban kezdték a meccset, mint legutóbb, s már a második percben megszerezték a vezetést Odnoga Mátyás góljával (0-1). A folytatásban igen komoly csatát vívott egymással a két alakulat, melyben a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, erről a lövési mutató is árulkodott: a házigazdák öt, míg a mieink hat alkalommal találták el a kaput az első harmadban.

A második felvonás elejét azonban nagyon megnyomta együttesünk, mely a 23. perc elején Németh Péter találatával növelte tovább előnyét, majd amikor a 25. percben Bushbacher is meglőtte szokásos találatát, időt is kellett kérnie a brassói szakvezetésnek (0-3). A rövid pauzát követően meleg pillanatokat kellett átélnie a DAB-nak, hiszen előbb Smith, majd Rasulov és Lencsés ülhetett ki a büntetőpadra, de az ezúttal kezdő Duschek Dávid védéseivel kihúzta kapott gól nélkül a kritikus perceket együttesünk, mely a folytatásban is biztosan állt a lábán, így a harmad végéig meg tudta őrizni háromgólos vezetését.

Ezzel együtt sem lehettünk nyugodtak, mert a Brassó már Dunaújvárosban is bizonyította, hogy fel tud állni háromgólos hátrányból, s a házigazdák most is mindent elkövettek azért, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Acélbikáink azonban remekül védekeztek, Duschek is hozta jó formáját, így az első tíz percben nem tudott közelebb férkőzni a házigazda. Az 51. percben emberelőnybe került a brassói egylet, ám ezt is kivédekezték a Bikák sőt, a büntetőpadról visszatérő Azari Zsolt, végleg eldöntötte a pontok sorsát (0-4). Mivel a hátralévő hét percet is kihúzta kapott gól nélkül együttesünk, így Acélbikáink megszerezték első idegenbeli győzelmüket a MOL Liga idei kiírásában.

ASC Corona Brasov – DAB 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)

DAB: Duschek, Lencsés, Hruby, Azari 1, McCann, Szepessy M., Rasulov, Revák, Smith, Bushbacher 1, Borbás, Léránt (1), Dörök, Németh 1, Szepessy B. (1), Odnoga 1 (1), Pál, Mátyásy, Magosi, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.