március 29, 2024

Már tizenegynél jár a DAB

Hátrányból fordítva győzte le 3-1-re a Csíkszeredát a Dunaújvárosi Acélbikák együttese az Erste Liga ma esti rangadóján.

A Csíkszereda elleni hazai találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely sorozatban aratott tíz győzelem után természetesen arra készült, hogy egyik legnagyobb riválisa ellen is begyűjti a három pontot.

A kezdésre nem is lehetett panasza a dunaújvárosi drukkereknek, mert a Bikák nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, s ha nem is szorították teljesen kapuja elé vendégeiket, jelentős fölényben járatták a pakkot, s több komoly helyzetet is ki tudtak alakítani a vendégek ketrece előtt. A befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott, mert az erdélyiek önfeláldozóan védték kapujukat. A vendégek ellentámadásai egy-egy alkalommal persze okoztak némi riadalmat Duschek kapuja előtt is, ám a DAB hálóőre is hozta a kötelezőt. Egészen a 15. percig, mikor a vendégek orosz kiválósága, Szcsasztlivij tüzelt távolról, s ezzel alaposan meg is lepte a hazaiak hálóőrét, így szinte a semmiből, de megszerezte a vezetést a vendégcsapat (0-1).

Az első harmadból hátralévő időben újabb gól már nem született, ám a másodikból mindössze tíz másodperc telt el, mikor a pályára repülhettek a jótékonysági akció keretében kihozott plüssállatok, mert Turcotte előbb korongot csent az egyik tétovázó erdélyi bekktől, majd átverte Onodit is, kiegyenlítve ezzel az állást (1-1). Az Acélbikák láthatóan lendületbe jöttek az egyenlítő találattól, s a 25. percben Borbás hatalmas góljával már a vezetést is sikerült átvenniük (2-1). Egyből sürgősebb lett a Csíkszeredának is, s a második harmad hajrájában egyértelműen át is vették az irányítást, de Duschek lehúzta a rolót, így a szünetig megőrizte előnyét a DAB.

A szünetben szerencsére rendet rakott a fejekben Jason Morgan vezetőedző, így a harmadik harmadra rendezte védekezését a hazai alakulat, mely a 45. percben emberelőnyben támadhatott az újabb gólért, ám ezt a fórt sem sikerült kihasználni. Közben persze a vendégek is igyekeztek mindent elkövetni az egyenlítő találat megszerzéséért, de hiába kerültek többször is szembe Duschekkel, a párbajokat rendre a DAB kapusa nyerte. Az 52. percben jött a harmadik hazai fór, s ugyan ezzel sem éltek a Bikák, egyenlő létszámban Odnoga már nem hibázott, s megszerezte a Bikák harmadik találatát (3-1). A hátralévő bő öt perc már nem hozott izgalmakat, mert a hazaiak taktikus játékkal megőrizték előnyüket, s a meccs végén a sorozatban aratott tizenegyedik győzelmük mellett annak is örülhettek, hogy megerősítették harmadik helyüket az Erste Liga tabelláján.

DAB – SC Csíkszereda 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

DAB: Duschek – Léránt, Orbán (1), Izacky, Nageler, Turcotte 1, Erdélyi, Hüffner, Azari, Novotny, Becze, Hruby, Lencsés (1), Hári, Odnoga 1, Silló (1), Skrypets, Török, Borbás 1, Nagy (1), Németh. Vezetőedző: Jason Morgan.

Csíkszereda: Onodi – Belov, Papp, Antal, Taratukhin, Valchar, Brnák (1), Farkas, Bíró (1), Schastlivy 1, Fabus, Flinta, Gecse, Fodor, Moldován, Molnár, Györfy, Salló, Antal, Egyed, Rokaly. Vezetőedző: Leo Gudas.

Jason Morgan: – A legnehezebb dolog, amikor egy csapatnak jól mennek a dolgok, hogy hatvan percen keresztül koncentrált tudjon maradni. Az első harmad után nem lettünk frusztráltak, bár rengeteg helyzetünk volt, kicsit csaltunk is a támadások során. A szünetben emlékeztettem is a fiúkat, hogy ha keményen dolgoznak tovább, akkor meglesz a helyzetek gyümölcse is. Ez bejött, hiszen tíz másodperc alatt betaláltunk a második harmadban. Duschek újra nagyot játszott, mind a négy sorunk kiváló volt támadásokban is – Borbás a győztes gólt is megszerezte nekünk. A hátvédek közül is ki lehetne mindenkit emelni. Nagyszerű csapatjátéknak köszönhetjük a mai pontokat.