Felnőtt hírek

Magyar Kupa

Megvan a Magyar Kupa kiírása

Az MJSZ Szakmai Bizottsága jóváhagyta a Magyar Kupa versenykiírását, illetve az egyeztetések szerinti lebonyolítási rendet. A Final Four tervezett időpontja: 2016. március 25-26, vagy 26-27., a helyszínére vonatkozó pályázat jelenleg még nem zárult le.

– 1 forduló lejátszása – 3-2-1-0 pontos rendszerben;
– A csapatok a tabella alapján jutnak be Final Fourba, a MOL Liga döntőjébe jutott csapatok kiemeltek, az elődöntőből kiesett csapatok a selejtezőben csatlakoznak;
– Selejtezők kezdete a MOL Liga negyeddöntőt követően;
– Tervezett játéknapok: 02.27 szombat; 03.05 szombat; 03.12 szombat; 03.16 szerda; 03.18 péntek; 03.19 szombat; 03.21 hétfő; 03.23 szerda; Négyes döntő: 03.26-27 szombat-vasárnap.

A mérkőzések rendezési költségeit (jégidő, zsűri, orvos, játékvezetők) a hazai csapatok állják.

R2 – a MOL Liga elődöntőjének rosszabbik kiesője

A selejtezőben elért pontok alapján a csapatok rangsorolásra kerülnek. Az első 2 helyezett bejut a Magyar Kupa elődöntőjébe.

• A Magyar Kupa mérkőzéseire legfeljebb 6 külföldi (magyar állampolgársággal nem rendelkező) játékos nevezhető;

Nevezési határidő: 2016. február 24. (Határidőn túl leadott nevezés esetén eljárási díj kiszabására kerül sor.)

Játékszabályok:
• A mérkőzéseken a MOL Liga, OBI és MK Versenyszabályzatában foglaltak az irányadóak. Amennyiben ebben nem szabályozott kérdésben kell dönteni, az IIHF Hivatalos Szabálykönyv rendelkezéseit kell alkalmazni.
• A selejtezők során a rendes játékidőben elért győzelemért a győztes csapat 3 pontot, a vesztes csapat 0 pontot kap.
• A Magyar Kupa valamennyi mérkőzésén, ha a rendes játékidő letelte után döntetlen az eredmény, 3 perc szünet után (amelyben nincs jégfelújítás) 7 perces hosszabbítás következik az első gólig (“hirtelen győzelem”), a Versenyszabályzatban meghatározott módon.
• Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, büntetőlövések következnek: az első sorozatban 3-3 büntetőlövés, utána 1-1 a győzelemig (Az IIHF Sports Regulations Game Winning Shots Procedure c. fejezetének rendelkezései szerint)
• A selejtezők során a győztes csapat a hosszabbítás vagy a büntetőlövések után 2 pontot, a vesztes csapat 1 pontot kap.