március 29, 2024

Ligabúcsú vereséggel

Háromgólos, 6-3-as vereséggel ért véget együttesünk számára a MOL Liga idei szezonja.

A közelmúlt eligazolásai miatt alaposan megfogyatkozott kerettel várta idei utolsó MOL Liga mérkőzését ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely az SC Csíkszereda együttesét látta vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.
Lee Gilbert tanítványai idén még nem tudták legyőzni az erdélyi csapatot, s az első harmad sem éppen úgy alakult, hogy erre ezúttal végre lesz esélye, ugyanis a kiegyenlített játékot hozó első tíz perc végén a vendégeknek mindössze fél perc és két csúnyán eladott hazai korong kellett ahhoz, hogy mattolják a DAB fiatal kapusát, Lajscs Marcellt (0-2). Együttesünk igyekezett gyorsan szépíteni, s ez a 15. percben össze is jött a Bikáknak, miután Szepessy Máté passzát Revák vágta kapásból a kapuba, így – egy ideig legalábbis – újra nyílt lett a meccs (1-2).

A második felvonást azonban nagyon rosszul kezdték a mieink, s egy számukra balszerencsés, hazai ütőn megpattanó lövéssel alig fél perc alatt visszaállította korábbi előnyét a vendégcsapat (1-3). Lee Gilbert tanítványai továbbra is igyekeztek ugyan, ám játékukba rengeteg hiba csúszott, s ezt könyörtelenül kihasználták a vendégek, akik a 34. percben egyenlő létszámban, majd nem sokkal később emberhátrányban is betaláltak a kiszolgáltatott helyzetbe hozott Lajcs ketrecébe, s ezzel gyakorlatilag el is döntötték a mérkőzést (1-5). A harmadik húsz percet erősebben kezdte együttesünk, s alig másfél perc elteltével sikerült is faragnia hátrányán Reváknak köszönhetően, aki ezúttal Mátyásy keresztpasszát értékesítette (2-5).A lőtt gól érthetően feljebb hozta a Bikákat, akik a játékrész derekán McCann szemfület találatával feljöttek két gólra is, így ígért még némi izgalmat a véghajrá (3-5). A folytatásban is többet támadott ellenfelénél a DAB, de hiába alakított ki több helyzetet, ezekkel már tudott élni, ráadásul a véghajrában egy újabb eladott koronggal kontrázhatott az SC, mely Antal Zsombor góljával alakította ki a 3-6-os végeredményt.

A küzdéssel, akarással ma sem volt gondja az Acélbikáknak, ám mind az ellenfél, mind saját kapujuk előtt túl sokat hibáztak a mieink ahhoz, hogy sikerrel vegyék a szezon utolsó ligameccsét, így nem volt esélyük arra, hogy pontot szerezzenek. A hazai drukkereket ez szerencsére nem érdekelte, s bár a szezon lényegesen rövidebbre sikerült annál, amit titkon reméltek, így is vastapssal kísérték öltözőbe az Acélbikákat.

DAB – SC Csíkszereda 3-6 (1-2, 0-3, 2-1)

DAB: Lajcs, Lencsés, Magosi, Milan, Peterdi, McCann 1, Hruby, Dörök, Szepessy M. (2), Borbás (1), Léránt (1), Kedves, Mátyásy (2), Szepessy B., Revák 2, Odnoga, Pál. Vezetőedző: Lee Gilbert.