március 28, 2024

Küzdelmes siker a szezon első meccsén

A Debrecen elleni 5-3-as győzelemmel mutatkozott be szurkolóinak nyáron alaposan átalakult együttesünk.

DSC_0060

A Debrecen ellen fejezték be a tavalyi, finoman szólva sem túl fényes szezont az Acélbikáink, akik ma este negyed héttől szintén a hajdúsági alakulat ellen korcsolyáztak jégre a felkészülési szezon első edzőmeccsén. A nyáron hatalmas átalakuláson estek át a DAB hokisai, főszponzoruk mellett kulcsjátékosaik nagyobbik részét elveszítették, ugyanakkor az átalakult, megfiatalított keretben komoly fantáziát látó Lee Gilbert vezetőedző egy hajtós,megalkuvást nem tűrő együttest ígért a szurkolóknak, akik kíváncsian várták, hogy mit sikerül ebből megvalósítani az idény első mérkőzésén.DSC_0064

Nos, az biztos, hogy a DAB drukkereinek még ismerkednie kell az új játékosok neveivel, de az is, hogy – az első találkozó alapján – nem beszélt a levegőbe együttesünk kanadai mestere. Az Acélbikák ugyanis már az első percekben igyekeztek dominálni, több helyzetet iskidolgoztak az ellenfél kapuja előtt, s bár idővel a Debrecen is feljebb jött, egyáltalán nem érdemtelenül született meg az új szezon első dunaújvárosi találata, melyet Németh Péter jegyzett a 15. percben (1-0). A folytatásban még feljebb jött a vendégcsapat, de az első harmadból hátralévő időt kivédekezte a DAB, mely a második felvonásban komoly fölényben játszott, s ha nem mutat be több bravúrt is a Borogyint váltó Vay Ádám, úgy többgólos vezetésre is szert tehettek volna a mieink.DSC_0090
A harmadik felvonásban aztán kinyitották a gólzsák száját a csapatok, mert a 42. percben előbb Berta egalizált, de erre Peterdi, majd a fiatal Szepessy Máté válaszolt szinte azonnal (3-1). A vendégek kettős emberelőnyből, kiváló légiósuk, Saluga közeli találatával gyorsan felzárkóztak egyre, ám szimpla fórjukból a DAB szerzett gólt: Mike MacCann pöckölését már csak a gólvonal mögül tudta kikanalazni az egyik debreceni bekk (4-2).DSC_0102

A véghajrá előtt megpihentek kicsit a csapatok, de az utolsó percek így is izgalmasan alakultak, mert Dancsfalvi ismét felhozta egyre a DHK-t, de a végső dudaszó előtt egy perccel a végig nagyon agilisan és jól játszó Phil Bushbacher gólja végleg eldöntötte a nem túl magas iramú, de küzdelmes összecsapást (5-3).DSC_0182
Szépen mutatkozott be tehát hazai szurkolóinak az Acélbikák gárdája, s bár hiányosságok azért még akadnak, a szurkolók mégis elégedetten távozhattak ma este a jégcsarnokból, mert az ígéreteknek megfelelően egy sokat korcsolyázó és ütköző, lelkes DAB-ot láthattak a jégen.DSC_0232

DAB – DHK 5-3 (1-0, 0-0, 4-3)

DAB: Duschek (Lindoff), Smith (1), Revák, Bushbacher 1 (1), Borbás, Peterdi 1, Hruby, Rasulov (2), Szepessy M. 1, McCann 1 (1), Sijka, Léránt, Dörök, Németh P. 1, Szepessy B. (1), Martinec (1), Pál Z., Alves, Nagy M., Mátyássy, Magosi E. Vezetőedző: Lee Gilbert.