március 29, 2024

Közel volt a bravúr!

A mérkőzés második felében kiválóan küzdöttek Acélbikáink, de végül 4-3-as vereséget szenvedtek a DVTK csapatától a jégcsarnokban ma este.

A címvédő, s jelenleg is listavezető DVTK-Jegesmedvék ellen folytatta ma este a MOL Liga küzdelmeit csapatunk. Lee Gilbert tanítványai legutóbb meglepték a bajnokot, s hosszabbításban sikerült legyőzniük Galaniszékat, s bár az esélyek így is a vendégek mellett szóltak, bizakodva várták Acélbikáink a mérkőzést.DSC_0736 Melyet nem is kezdett rosszul együttesünk, bátran letámadta ellenfelét, így az első percekben még nem tudott fölényt kialakítani a vendégcsapat.Az 5. percben azonban minden megváltozott, mikor Dörök ütközte le keményen Hajóst, s bár a játékvezetők előbb kétperces büntetést osztottak ki a dunaújvárosi bekknek, miután a vendégek csatára nem tudta folytatni a játékot, ötperces kiállításra változtatták ítéletüket. Az emberhátrányt, s az ezzel járó miskolci rohamokat azonban önfeláldozóan kivédekezték a Bikák, ám miután újra egálban játszott a két csapat, Galanisz megvillant, s egy pontos lövéssel előnyhöz juttatta a listavezetőt (0-1). DSC_0708A folytatásban próbálkozott, kapart a Gilbert-csapat, ám a vendégek remekül védekeztek, s esélyt sem nagyon adtak a gólszerzésre, de a túloldalon Duschek is jól teljesített, így az első szünethez érve csak egy góllal vezetett a favorit.DSC_0728A térfélcsere után viszont nagyon rossz szellemben kezdte a meccset a DAB, s a vendégek könyörtelenül ki is használták a mieink hibáit. A 21. percben Gőz nyúlt bele gólt érően Dudas keresztpasszába, majd Borbás korongvesztése után Booras mattolta Duscheket, s máris 0-3-as eredményt mutatott az eredményjelző. Ekkor úgy tűnt, mintha fel is adták volna a küzdelmet a mieink, egyre-másra jöttek a miskolci támadások, ám ezekből szerencsére nem tudta tovább növelni előnyét a vendégcsapat. A harmad derekától kezdtek el újra bátrabban játszani Azariék, s bár erőfeszítéseiket sokáig nem koronázta siker, a játékrész vége előtt Bushbacher lövése átcsorgott Kiss kapuson, így maradt még némi reményünk az utolsó etapra is (1-3).DSC_0722

A záró harmad elején Azari kiállítása alatt kellett védekeznie a mieinknek, de ezúttal is megoldották a feladatot a Bikák, majd miután kiegészültek, éppen Azari volt az, aki egy remek egyéni akció végén veszélyeztetett, ám nem talált kaput. Nem úgy Bushbacher, aki a 48. percben egy kapu előtti kavarodás végén lőtt fordulásból a miskolci kapuba, s újra nyílt lett a meccs (2-3). Érthetően tűzbe is jöttek a Bikák, akik az 51. percben végre emberelőnybe kerültek, melyből Rasulov megszerezte a mieink harmadik találatát is, kiegyenlítve ezzel az állást (3-3). Azonnal időt is kért a Miskolc, de továbbra is a mieink irányítottak, éppen ezért is volt fájó, hogy a kanadai Sagert góljával az 55. percben újra visszavette a vezetést a vendégcsapat. (3-4).Az 56. percben megkapta újra az esélyt az egyenlítésre a DAB, ám Booras kiállításával sajnos nem tudtak élni, így az utolsó percekben már megtartotta előnyét a Jegesmedvék alakulata, s végül 4-3-as győzelmet aratott a kiválóan küzdő Acélbikák ellen.DSC_0720

DAB – DVTK 3-4 (0-1, 1-2, 2-1)

DAB: Duschek, Smith, Rasulov 1, Azari (1), MacCann, Szepessy M., Lencsés, Hruby, Bushbacher 2, Borbás (2), Peterdi (1), Léránt (1), Dörök, Németh, Szepessy B., Odnoga, Pál, Mátyásy, Revák, Magosi, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.