április 19, 2024

Közel volt a bravúr

Kiválóan küzdöttek Acélbikáink a MAC elleni mérkőzésen, de a túlórában szerzett góllal végül a vendégek örülhettek az 5-4-es sikernek.

A tabella második helyén álló MAC együttesét látta vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A két gárda eddigi két mérkőzését a fővárosiak nyerték, s ma is ők számítottak esélyesebbnek, de az Acélbikák nagyon fogadkoztak, hogy megnehezítik a MOL Liga legjobb első sorával felálló vendégek dolgát.
A kezdés meglehetősen ijesztő volt ugyanakkor, mert a vendégek nagyon bekezdtek, több alkalommal is megforgatták a DAB hokisait saját harmadikban, s csak Duschek nagy védéseinek köszönhettük, hogy nem szerezték meg a vezetést az első tíz percben. Ami nem ment az egyik oldalon több próbálkozásból sem, az a másodikon gyakorlatilag az elsőből összejött, hiszen a 10. percben Bushbacher lőtt éles szögből kapura, s a korong Arany kapuson megpattanva jutott a hálóba (1-0). Egy perccel később már kettővel mentek a Bikák, miután Vazan erős keresztpassza után Peterdi lábán irányt változtatva került a kapuba a korong (2-0).

Sajnos a vendégek szépítésére sem kellett sokat várni, mert Saarenpaa egy buliból hátratett korongot vágott be nagy erővel a bal felsőbe a 14. perc elején, de a DAB erre is válaszolt, mert a 18. percben Azari lövése után pattant ki Aranyról a pakk, pont az érkező Peterdi elé, aki közelről nem hibázott (3-1). A harmad hajrájában előbb szimpla, majd kettős hátrányba kerültek a Bikák egy buta hiba miatt, s utóbbival élt is a vendégcsapat, melyet Olson hozott fel ismét egy gólra, de az első szünetre így is a mieink vonulhattak minimális vezetéssel (3-2).
Amilyen fölénybe kezdte a meccset a MAC, olyan erősen vágott neki a másodiknak Lee Gilbert alakulata, mely Vazan remek góljával a 25. percben állította vissza a két gárda közti korábbi különbséget (4-2). Sajnos ezúttal sem késett sokat a válasz, mert egy komoly védekezési hiba miatt Tokaji maradt teljesen üresen a mieink ketrece előtt s 50 másodperccel a mieink negyedik találata után ismét felhozta egyre a vendégeket (4-3).

A bekapott gól sem szegte azonban kedvét a Bikáknak, akik továbbra is remekül küzdöttek, nem csak teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a fővárosiaknak, hanem a második harmadban sokkal veszélyesebben is játszottak ellenfelüknél, mely a csereként beállt Bálizs bravúrjainak köszönhette, hogy nem került nagyobb hátrányba
A harmadik etap elején egyértelműen az egyenlítésért küzdő vendégek irányították a játékot, de a továbbra is kiválóan védő Duschek vezérletével őrizte minimális előnyét együttesünk. Az 53. percben azonban már ő sem tehetett semmit, igaz talán nem is tudott volna, mert Saarenpaa lövésénél egy játékos biztosan szabálytalanul zavarta a kapu előtt, ám hiába reklamáltak hevesen az Acélbikák, a játékvezetők megadták a nem éppen szabályosnak tűnő találatot (4-4). Talán a sporik is érezték, hogy hibázhattak, mert azonnal kiküldtek egy MAC-játékost két percre a semmiért, ám a “kegyelem” előnnyel sajnos nem tudott élni együttesünk, pedig több biztató lehetőség is adódott előtte. Az utolsó percben még így is megnyerhette volna a meccset csapatunk, ám Azari szólóját hárította Bálizs, így jöhetett a hétperces hosszabbítás.

Melyet egy dunaújvárosi játékos, sajnos a MAC-ban játszó Tokaji Viktor döntött el egy méretes védelmi hiba után, így hiába adtak ki maximumot magukból a Bikák, s voltak egyenrangú ellenfelei a liga egyik legjobb csapatának, végül a vendégek örülhettek az 5-4-es győzelemnek. A találkozó után Lee Gilbert vezetőedző finom kritikával illette a játékvezetőket, ugyanakkor csapata hozzáállásával érthetően elégedett volt a DAB kanadai mestere. “Nagyon nehéz munkája van a bíróknak, akiknek nagyon gyorsan kell döntést hoznia egy adott szituációban – nekik van talán a legnehezebb dolguk a jégen. Keményen dolgoztak a fiúk, többet érdemeltek volna ma este” – fogalmazott vezetőedzőnk.

DAB – MAC 4-5 (3-2, 1-1, 0-1, 0-1) hosszabbítás után

DAB: Duschek, Rasulov, Smith (1), Azari (2), Peterdi 2 (1), Vazan 1 (1), Lencsés, Hruby (1), Borbás (1), Bushbacher 1, McCann (1), Léránt, Dörök, Németh P., Szepessy B., Revák, Pál, Nagy M., Mátyásy, Magosi, Odnoga. Vezetőedző: Lee Gilbert.