április 25, 2024

Komoly gödörben az Acélbikák

Kétgólos előnyből szenvedett 5-3-as vereséget a Vienna Capitals II elleni hazai mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Vienna Capitals II elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A DAB gárdájának volt miért elszámolnia a bécsiekkel, ugyanis hiába nyerte a két csapat eddigi három meccséből az első kettőt az Acélbikák alakulata, a harmadikat kiütéssel, 11-4-re nyerte mai ellenfelük.

A kezdés itt sem alakult túl jól, mert az első percekben inkább a bécsiek veszélyeztettek, ám idővel átvették a játék irányítását a Bikák, még úgy is, hogy igen pontatlanul játszottak a mieink. Elég volt azonban egy pontos passz a vezetés megszerzéséhez, mert a 9. percben Németh ugrott ki Jabornik átadásával, s fonákkal szépen a kapuba emelt (1-0). Mindössze egy percig örülhettek azonban az előnynek a hazai drukkerek, mert a 10. perc legelején Schlögl lövése fogott ki Garbaczon, s hiába támadott többet az első felvonás hátralévő részében az Acélbikák alakulata, a legnagyobb helyzeteit sem tudta értékesíteni (1-1).

A második etapot lényegesen jobban kezdték az Acélbikák, a 24. percben Tóth szerzett ismét vezetést a hazaiaknak, majd fél perc múlva egy szép támadás végén Saluga lőtt éles szögből a bal felsőbe, s máris kicsit nyugodtabban figyelhették a meccset a dunaújvárosi drukkerek (3-1). A vendégek két emberelőnyből próbáltak szépíteni, ám különösebb probléma nélkül kivédekezték a hátrányokat a Bikák. Ami azonban nem jött össze előnyből, az sikerült hátrányból a bécsieknek, akik a 35. percben Maxa góljával visszajöttek a meccsbe, majd az utolsó percben egy támadóharmadban eladott korongból kontrázták le a hazaiakat, s Bauer találatával egalizáltak is (3-3).

A záró felvonásban teljesen széteső teljesítményt nyújtottak Corey Bricknell tanítványai, gyakorlatilag semmi sem sikerült hazai oldalon, pedig egymás után háromszor is emberelőnyben támadhatott a vezetés megszerzéséért a DAB. Az 53. percben aztán jött a hidegzuhany, miután Hiltunen lövését hiába védte Garbacz, a kipattanó korongot Antal kotorta közelről a kapuba (3-4). A bajt tetézte Hüffner kiállítása, melyből Bauer meglőtte második gólját, végleg eldöntve ezzel a meccset, melyet a keményebben dolgozó bécsiek nyertek végül 5-3-ra.

Corey Bricknell: – Irányítottuk a játékot, aztán elkövettünk egy hibát és az ellenfél gólt lőtt – ez többször is megtörtént a mai estén. Ha mértük volna az időt, hogy kinél volt többet a korong, úgy gondolom, egész mérkőzésen nálunk. Nem használjuk ki a lehetőségeinket, többet lövünk, mint az ellenfelek, de hiába. Nem szabad ujjal mutogatnunk egymásra ebben a helyzetben, mindenkinek saját magába kell néznie és holnap újra itt lennie a csarnokban, és még keményebben dolgozni, mint eddig.

Johan Sjöquist: – Óriásit harcoltak a fiúk, nagyon keményen dolgoztak. Akkor sem adtuk fel, amikor kétgólos hátrányba kerültünk és ennek eredményeként nagyon fontos győzelmet arattunk ma este.
DAB – Vienna Capitals II 3-5 (1-1, 2-2, 0-2)

DAB: Garbacz – Franssila, Léránt, Saluga 1, Iossafov (1), Dubek (1), Erdélyi, Hüffner, Tóth 1, Nagy M., Azari, Lencsés, Mestyán, Pinczés O., Huovinen, Németh 1 (1), Jabornik (1), Török, Makovics. Vezetőedző: Corey Bricknell.

Vienna Capitals II: Tschrepitsch (Lichtenecker) – Saari, Satmark, Antal 1 (2), Schlögl 1, Hiltunen (2), Piff, Hedberg (1), Ranftl, Maurer, Maxa 1 (1), Posch, Pallierer, Bauer 2 (1), Pohl, Kittinger (2), Wolf, Hofer, Rohm. Vezetőedző: Johann Sjöquist.