Felnőtt hírek

Késői hajrá a Fradi ellen

Egygólos, 3-2-es vereséget szenvedett együttesünk a Ferencváros otthonában.

A Brassó elleni hazai győzelmet követően ma már a fővárosban volt jelenése az Acélbikák csapatának, mely az első négy meccsén hat pontot szerző Ferencváros ellen korcsolyázott jégre. A DAB gárdája meglehetősen tartalékosan vágott neki idei ötödik meccsének, ugyanis eltiltás és sérülés miatt Hruby, Léránt, Mestyán és Saluga sem állhatott Antti Karhula rendelkezésére.

Nem is kezdődött túl jól a találkozó a mieink számára, mert Sevela kiállításából már a 7. perc legelején megszerezte a vezetést Rantanen a fővárosi alakulatnak, s hogy a helyzetünk még nehezebb legyen, arról Tóth Renátó gondoskodott a 11. percben (2-0). Nem sokkal később Németh ülhetett ki a büntetőpadra, ám ezt a kiállítást már kivédekezték a Bikák, ám a folytatásban is igen sok pontatlanság csúszott a mieink játékába, ráadásul a harmad végén kapott előnnyel sem tudtak élni, így az első szünetre a fővárosiak vonulhattak biztos vezetéssel (2-0).

A második felvonást ismét a Fradi kezdte jobban, s Leo Fitzgerald találatával tovább növelte előnyét a 25. percben. A folytatásban csak lövésekig jutottak a felek, a kapusok azonban mindkét oldalon tették a dolgukat, így sokáig nem változott az eredmény. A második harmad utolsó percében ismét emberelőnybe kerültek a DAB hokisai, ám ezzel sem tudtak élni, igaz a fővárosiak sem tudták megszerezni negyedik találatukat Turtiainen kiállítása alatt. Az 52. percben megtörte hosszú gólcsendjét az Acélbikák alakulata, miután Azari vette be Arany Gergely ketrecét, majd a 60. percben Jabornik suhintott nagy gólt a kékről emberhátrányban, ám az egyenlítésre már nem jutott idő, így a Fradi örülhetett a 3-2-es győzelemnek.

FTC-Telekom – DAB 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

FTC-Telekom: Arany – Rantanen 1 (1), Hegyi, Tóth A., Nagy G. (1), Pavuk, Karmeniemi, Jászai, Walls (1), Fitzgerald 1 (1), Switzer, Sarcia, Boros, Tóth G., Roczanov, Rafaj, Lengyel, Hardi, Tóth Renátó.1, Tóth Richárd (1), Farkas (1). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Sevela – Erdélyi, Jabornik 1, Nagy, Turtiainen (1), Uski, Franssila, Szabó, Azari 1, Iossafov (1), Westerling (1), Lencsés, Németh, Tóth, Török, Barna, Makovics, Pinczés. Vezetőedző: Antti Karhula.