április 19, 2024

Hazai vereség a címvédőtől

Jól kezdett, két góllal vezetett, de végül 3-2-es vereséget szenvedett a DVTK gárdájától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A címvédő DVTK Jegesmedvék gárdáját látta vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák Jégkorong csapata. Lee Gilbert tanítványai remekül kezdték a meccset, Becze révén már a 3. percben megszerezték a vezetést, igaz ezt követően kellett jó negyed óra, mire folytatódni tudott a játék, mert a hazaiak csatára gólörömében kitörte az egyik plexit (1-0). Szerencsére a kényszerű szünet sem törte meg a hazaiak lendületét, mert a DAB erőszakosabban, jobban játszott ellenfelénél, s ezt Becze újabb, ezúttal emberelőnyből szerzett gólja is bizonyította (2-0).

A második harmadra egy gyorsabb, összeszedettebb miskolci alakulat jött ki a jégre, míg az Acélbikáknál valahogy nyoma veszett az addigi magabiztosságnak. Ez három és fél perc elteltével az eredményben is visszaköszönt, mert egy gyengén megjátszott dunaújvárosi előnyből kontrázhatott a DVTK, mely Magosi góljával minimálisra csökkentette hátrányát (2-1). A folytatásban jobbára a DAB harmadában folyt a játék, gólt mégis akkor kaptak a mieink, amikor kijöttek a szorításból. Ehhez is egy komoly hiba, egy saját harmadban eladott korong kellett, amiből Johnston vette be Dushek ketrecét, így kezdődhetett minden elölről.

A harmadik húsz perc elején egy vitatható kiállítást kaptak a Bikák, mert túl sokan voltak a jégen, de ezt még sikerült kivédekezni. Nem sokkal később úgy tűnt, hogy a miskolciak is elcserélték magukat, a játékvezetők nem fújtak, Lee Gilbert reklamált, amit kétperces kisbüntetéssel díjaztak a bírók, s ezt a fórt már nem hibázta el a vendégcsapat, mely Magosi második góljával átvette a vezetést (2-3). Csak sejteni lehet, hogy miért, de a játékvezetők azonnal elkezdtek kompenzálni, sorra kapták az emberelőnyöket a házigazdák, ám játékukban rengeteg volt a pontatlanság, így a Jegesmedvék megőrizték előnyüket, s végül 3-2-es győzelmet arattak.

Strenk Hunor: – Nagyon sajnáljuk, hogy kétgólos vezetés után nem tudtuk megnyerni a mai mérkőzést, pedig több, mint elég lehetőségünk volt arra, hogy itthon tartsuk a három pontot. Gyors, jó meccset játszottunk a DVTK-val, sajnos a befejezéseknél hiányzott a hideg fej, rossz döntéseket hoztunk, ezért nem tudtunk ma nyerni.

DAB – DVTK Jegesmedvék 2-3 (2-0, 0-2, 0-1)

DAB: Duchek – Hruby, Pfeil, Azari, Cseter, Dansereau, Ölander, Ladygin, Becze 2, Borbás (1), Kaszkov (1), Lévai, Lencsés, Odnoga, Nagy, Tanka, Pál, Léránt, Mátyásy. Vezetőedző: Lee Gilbert.

DVTK: Adorján – Leppanen, Láda (2), Sági, Galanisz (2), Magosi 2, Gőz, Cianfrini, Hajós, Johnston 1, Tóth, Vojtkó, Joe (1), Pavuk (1), Ritó, Miskolczi, Kuqali, Laczkó, Szopos, Albert, Karda. Vezetőedző: Douglas Bradley.