március 29, 2024

Háromgólos előnyről bukott a DAB

Hiába vezetett az 53. percben még 4-1-re, végül büntetőlövések után szenvedett 5-4-es vereséget Brassóban az Acélbikák alakulata.

Brassóban kezdte meg idei első romániai túráját pénteken a Dunaújvárosi Acélbikák csapata az Erste Liga alapszakaszában. Antti Karhula tanítványai jól kezdték az összecsapást, Iossafov emberelőnyös találatával már a 3. percben vezetést szereztek, s bár erre Mihály Árpád két perccel később – szintén előnyből – válaszolni tudott, a harmad derekán Nagy Márk újra a Bikákat hozta kedvezőbb helyzetbe (1-3). A folytatásban nagy erőket mozgósított a hazai csapat az egyenlítésért, ám Sevela állta a sarat sőt, a 22. percben Franssila is bevette Patrik Polc ketrecét, megduplázva ezzel az Acélbikák fórját (1-3). A harmadik dunaújvárosi találat után előbb a mieink, majd a hazaiak védekeztek ki egy emberhátrányt, majd a játékrész derekán Németh Péter lőtt kapásból a brassói kapuba, s ekkor úgy tűnt, hogy behúzza a pontokat együttesünk (1-4).

Főleg úgy, hogy hiába támadott rengeteget, sem a második felvonásból hátralévő időben, sem a harmadik derekáig nem sikerült szépítenie a vendéglátóknak. Az 53. perc elején megtörte gólcsendjét a hazai csapat, miután Zsók mattolta Sevelát, felcsillantva ezzel a reményt a Brassónak szoros véghajrára (2-4). Az 57. percben emberelőnybe kerültek a Bikák, ám nem játszották jól a fórt, s Tendler góljával minimálisra csökkentette hátrányát a házigazda. Ezzel ráadásul még nem volt vége a dunaújvárosi rémálomnak, mert az utolsó percben kapott egy előnyt Greg Lindqvist alakulata, mely kapusát is lehozva harcolt az egalizálásért, s Tendler kilenc másodperccel a rendes játékidő letelte előtt ki is egyenlített (4-4).

A ráadásban egy újabb kiállítást kellett kivédekeznie a mieinknek, s bár ezt már megúszták, a hazaiakhoz hasonlóan a Bikák sem tudtak betalálni a hosszabbításban, így büntetők döntötték el a pontok sorsát. A rávezetésekben a Brassó volt a pontosabb, s Mihály Ede találatával végül 5-4-re megnyerte a mérkőzést, így hiába állt rettentően közel a három egységhez, mindössze egy pontot szerzett az Acélbikák csapata, mely vasárnap a listavezető Csíkszereda otthonában javíthat.

Corona Brasov – DAB 5-4 (1-2, 0-2, 3-0, 0-0, 1-0) – szétlövés után

Corona Brasov: Polc – Carlson (1), Peretyagin, Tendler 2, Lidhammar, Gliga (3), Bíró O., Cescon (1), Péter, Molnár Zs., Bíró G., Mihály E. 1, Nagy I., Bíró M., Tranca, Zsók 1 (1), Vasile, Boriszenko, Mihály Á. 1 (1), Vezetőedző: Greg Lindqvist.

DAB: Sevela – Jaborník (1), Erdélyi (1), Uski (1), Turtiainen (1), Nagy M. 1, Franssila 1, Léránt (1), Tóth, Iossafov 1, Azari, Lencsés, Mestyán (1), Borbás, Saluga, Török, Hruby, Szabó, Pinczés O., Németh 1 (1), Makovics. Vezetőedző: Antti Karhula.