április 19, 2024

Gólok nélkül nehéz

Hiába küzdött becsülettel, s lőtt többet kapura idegenben is csapatunk a Miskolc elleni találkozón, a helyzeteikkel jobban sáfárkodó hazaiak örülhettek az 5-1-es győzelemnek.

A MOL Liga címvédő DVTK-Jegesmedvék otthonában korcsolyázott jégre ma este a Dunaújvárosi Acélbikák csapata. A találkozónak nem a mieink voltak az esélyesei, ám Lee Gilbert vezetőedző ennek ellenére is felszabadult, jó játékot várt Peterdi Imrét és Szepessy Mátét nélkülöző csapatától.

Az Acélbikák játékosai meg is feleltek az edzői kívánalmaknak, legalábbis az első harmadban, ugyanis igen komoly csatára kényszerítették ellenfelüket. Az első negyed óra kemény fizikai csatát, gyors játékot hozott, gólt azonban csak egyet, s ezt sajnos a miskolciak szerezték Dansereau révén, aki Dudas lövésébe tette bele pontosan a botját (1-0). A harmadból hátralévő időben megvolt a lehetősége a mieinknek is az egyenlítésre, de nem sikerült élni ezekkel, így a hazaiak vonulhattak minimális előnnyel a szünetre.
A második harmadot egy áthúzódó emberhátránnyal kezdte együttesünk, melyből sajnos Pavuk találatával tovább növelte vezetését a házigazda, majd Léránt kiállítása miatt kellett ismét védekeznie a DAB-nak, de ezt a két percet szerencsére kihúzta újabb kapott gól nélkül együttesünk (2-0).

A Bikák ekkor sem adták fel, s a 29. percben, Bushbacher emberelőnyös találatával szépítettek, de túl sokáig nem örülhettek ennek, mert Booras a harmad derekán visszaállította a miskolciak kétgólos előnyét (3-1). A továbbra is remekül küzdő DAB helyzete akkor lett még nehezebb, mikor a 37. percben Vojtkó is bevette a tavaly még Miskolcon védő Duschek ketrecét, s ekkor már érezhető volt, hogy nincs visszaút a Bikák számára (4-1).
Lee Gilbert együttese azonban tetemesnek tűnő hátránya tudatában is becsülettel küzdött, s bár feljebb zárkóznia nem sikerült, a vendéglátók sem tudtak még jobban meglépni az Acélbikáktól. Egészen az 55. percig, mikor Booras megszerezte második találatát is, kialakítva ezzel az 5-1-es végeredményt. A DAB csapata legközelebb pénteken lép pályára, amikor este negyed héttől a Ferencvárost látja vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

DVTK-Jegesmedvék – DAB 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

DAB: Duschek, Smith, Rasulov, McCann (1), Azari, Vazan (1), Lencsés, Hruby, Bushbacher 1, Borbás, Németh P., Léránt, Dörök, Szepessy B., Revák, Odnoga, Pál, Mátyásy, Magosi, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.