április 23, 2024

Fontos három pont a fővárosból

Remek játékkal aratott 5-2-es sikert a Ferencváros elleni fővárosi mérkőzésen együttesünk.

Két vesztes mérkőzés után a Ferencváros otthonában igyekezet visszatalálni a győzelem útjára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este hét órától. Együttesünk szakvezetése szintén a sikerben bízva várta a rendkívül nehéznek ígérkező összecsapást, s ehhez a meccs elejétől a végéig maximális koncentrációt várt el a csapat tagjaitól. Az elmúlt két vereség alkalmával rosszul kezdték meccseiket az Acélbikák, ezért most különösen fontos volt az első harmad, mely szerencsére nem is alakult rosszul a mieink számára. Nagy Márk ugyanis már az ötödik percben bevette Sevela ketrecét, megszerezve ezzel a vezetést együttesünknek, mely meg is tudta őrizni minimális előnyét a kiegyenlített játékot hozó első harmad végéig (0-1).

A második felvonásban sem sokat változott a meccs képe, továbbra is felváltva kerültek helyzetbe a csapatok, de újabb találatot egészen a 34. percig nem sikerült szereznie a feleknek. Ekkorra már túl voltunk egy kivédekezett emberhátrányon, melyből aztán kettős fórba kerültek a bikák, s bár ezt még kihasználatlanul hagyták a mieink, az ezt váltó szimpla fórt már Dansereau gólra váltotta, így megduplázta előnyét a Gilbert-csapat (0-2). Sajnos ez sem volt elég ahhoz, hogy a második szünetre vezetéssel vonuljon együttesünk, mert a 39. percben mindössze nyolc másodpercen belül duplázni tudott a Fradi (Tendler és Dubek volt eredményes), így a záró etapra maradt a döntés a pontok sorsáról (2-2).

Acélbikáink szerencsére nem rogytak meg attól, hogy pillanatok alatt leadták biztosnak tűnő előnyüket, s a harmadik húsz percben is mindent elkövettek azért, hogy elhozzák a pontokat a zöld-fehérektől. A 46. percben Ölander és Jabornik ökölpárbaja után mindkét játékos az öltöző felé vehette az irányt, de ami számunkra lényegesen fontosabb volt, hogy Kaszkov góljával a 48. percben ismét sikerült megszerezni a vezetést (2-3). A Fradi érthetően kitámadt, s ezt Azari Zsolt büntette újabb góllal az 57. percben, de az előzményeket látva még ekkor sem nyugodhattunk meg (2-4). Egy perccel később már igen, mert a hazaiak kockáztattak Sevela helyett is mezőnyjátékost küldtek jégre, de Becze Tihamér üres kapura szerzett gólja végleg eldöntötte a találkozót, melyet végül 5-2-re nyertek az Acélbikák, akik újabb sikerükkel egy pontra csökkentették hátrányukat a negyedik helyezett Brassó mögött a MOL Liga tabelláján.FTC – DAB 2-5 (0-1, 2-1, 0-3)

FTC: Sevela, Schwindt (1), Hietamaki, Sumi, Tendler 1, Szappanos, Jabornik, Erdélyi, Fliszár, Shinkaruk, Rafaj, Kovács, Garbacz, Hardi, Dubek 1, Kiss (1), Egyed, Németh, Inglis, Gágyor, Farkas. Vezetőedző: Greg Lindqvist.

DAB: Koitmaa, Hruby, Ozols, Azari 1 (1), Cseter (1), Dansereau 1 (2), Ölander (1), Ladygin, Becze 1, Borbás (2), Kaszkov 1 (1), Lévai (1), Lencsés, Odnoga (1), Nagy 1, Tanka, Pál, Léránt. Vezetőedző: Lee Gilbert.