április 18, 2024

Elmaradt a pontszerzés

Már a 20. másodpercben vezettünk, de végül 3-2-es vereséget szenvedtünk a Ferencváros otthonában.

A Fradi otthonában folytatta a MOL Liga küzdelmeit ma este csapatunk. Lee Gilbert tanítványaira nagyon nehéz mérkőzés várt a szezont két vereséggel kezdő, de legutóbbi meccsüket már simán megnyerő zöld-fehérek ellen, ahol csak maximális koncentrációval lehetett esély a sikerrel.

A DAB hokisai a szezon leggyorsabb góljával kezdték a meccset, hiszen Azari Zsolt már a 20. másodpercben felavatta a dunaújvárosiak korábbi kedvencét Peter Sevela kapust, ám a vezető találatnak mindössze nyolc percig örülhettünk, mert Jereme Tendler révén egalizáltak a vendéglátók (1-1). A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a drukkerek, a harmad hajrája azonban izgalmasan alakult, mert előbb szimpla, majd kettős fórban támadhattak a fővárosiak, de sikerült megúszni a kritikus perceket, így döntetlennel ért véget az első harmad.

A második felvonást egy áthúzódó kiállítással, közel három perc emberhátránnyal kezdte a DAB, ám hiába támadott a Fradi, jól zárt a mieink védelme, így ezt az időszakot is kihúztuk kapott gól nélkül. A következő fórban már mi próbálhattuk megszerezni a vezető találatot, ám ez nem jött össze, míg a túloldalon a Fradi már értékesíteni tudta ötödik emberelőnyét, s a 31. percben előnyhöz jutottak a zöld-fehérek (2-1). Vezetésük azonban nem tartott soká, mert egy perccel később a fiatal Nagy Márk váltotta gólra Becze passzát, így újra kezdődhetett minden elölről (2-2). A 34. percben kényszerű szünetet kellett tartania a csapatoknak, miután az egyik kapu mögött kilazult a plexi, így a játékvezetők az öltözőbe parancsolták a csapatokat, s csak a javítási munkálatok végén folytatódhatott a mérkőzés.

Sajnos a második felvonás hajrája a fővárosiak számára alakult jobban, hiszen egy újabb Fradi-emberelőnyt ezúttal a volt dunaújvárosi Jabornik használt ki, így megint futhattunk az eredmény után (3-2). A harmadik felvonásban nagy erőket mozgósítottak a mieink azért, hogy másodszor is egalizáljanak, ám a Fradi védelme is jól zárt, így hiába hozta le kapusát is a véghajrában Lee Gilbert, az eredmény már nem változott, így az Acélbikák 3-2-es vereséget szenvedtek.

FTC – DAB 3-2 (1-1, 2-1, 0-0)

DAB: Duschek, Hruby, Pfeil, Azari 1, Cseter, Dansereau (1), Lévai, Ladygin, Nagy 1, Becze (1), Rubin, Magosi, Lencsés, Németh, Borbás, Léránt, Horváth, Mátyásy, Szepessy M., Odnoga, Tanka. Vezetőedző: Lee Gilbert.

főoldali kép forrása: dunaujvaros.com