április 24, 2024

Egy pont jutott a Brassó ellen

Rengeteg ziccert hagyott kihasználatlanul, így fájdalmas, 4-3-as vereséget szenvedett együttesünk a Brassó gárdájától.

Létfontosságú meccs várt ma este az Acélbikákra, akik este hat órától a negyedik helyezett Brassót látták vendégül, s ahhoz, hogy az alapszakasz hajrájában maradjon esélyük a negyedik hely megszerzésére, mindenképpen le kellett győzni az erdélyieket. Ehhez képest három kimaradt hazai ziccer után a vendégek szerezték meg a vezetést Gliga révén, majd a hetedik percben Mihály fejezett be góllal egy kontrát, így igen hamar 0-2-es állást mutatott az eredményjelző. Ezt követően a DAB kivédekezett egy kettős hátrányt, majd Becze és Hruby erőszakosságának köszönhetően szimpla hátránygól szépített, de az első etap végén így is megérdemelten vezetett a Brassó, mely pontosabban játszott, mint az Acélbikák (1-2).

A második felvonásban már egyértelmű volt a házigazdák fölénye, ám a taktikusan védekező vendégek, ha kis szerencsével is, de óvni tudták minimális előnyüket. Pedig lehetőségből ezúttal sem volt hiány a DAB előtt, ám szólót, majd újabb ziccereket hagytak parlagon a dunaújvárosiak, így a záró etap előtt továbbra is a Brassó állt közelebb a sikerhez.
A harmadik húsz perc elején is nekiesett ellenfelének együttesünk, ám Tőke kapus állta a rohamokat sőt, a 47. percben emberelőnybe kerülő erdélyiek pillanatok alatt gólra váltották fórjukat, s újra megléptek két találattal (1-3). Nem segítette a mieinket az sem, hogy Kaszkov büntetőt hibázott, Clarke butasága viszont nagyon jól jött a Bikáknak, mert a brassói légiós addig reklamált egy kiállítás után, hogy a mieink pillanatok alatt hétperces fórban találták magukat. Ehhez jött egy újabb brassói “kétperc”, s a kettős előnyt Azari váltotta gólra, majd amikor Németh Péter emelt a vas alá egy kipattanót, újra felcsillant a győzelem reménye (3-3).

A mérkőzésből hátralévő időben bőven volt lehetőség a negyedik hazai gól megszerzésére is, ám a maradék előnnyel már nem tudtak élni a Bikák sőt, Lencsés kiállítása miatt emberhátrányban kellett nekivágniuk a hosszabbításnak. Így is lezárhatta volna a meccset a hazai csapat, mert egy korongszerzés után Becze szólózhatott, ám rávezetés kimaradt, az ellentámadásból viszont Mihály már nem hibázott, így a vendégek nyertek 4-3-ra, s ezzel nagyon távol került csapatunktól a negyedik hely megszerzése.

DAB – ASC Corona Brasov 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1)

DAB: Koitmaa – Hudec (1), Ölander, Dansereau (1), Cseter, Azari 1, Hruby 1, Ladigin, Becze (1), Török, Kaszkov (2), Lencsés, Hüffner, Odnoga, Nagy M., Tanka, Magosi, Németh 1, Borbás, Léránt. Vezetőedző: Heikki Malkia.

ASC Corona Brasov: Tőke – Filip, Nagy I., McDonald (1), McGregor 1, Klempa (1), Nagy Cs., Clarke, Mihály 2 (2), Gliga 1 (1), Zabludovszkij (1), Bors, Bíró O., Tranca, Fodor, Bíró G., Csíki, Péter, Bíró M. Vezetőedző: Martin Lacroix.

Főoldali kép: dunaujvaros.com (Sándor Judit felvétele)