március 19, 2024

Bécsben sem hibáztak a Bikák

Négygólos, 5-1-es sikerrel nyújtotta tovább győzelmi sorozatát együttesünk.

A sereghajtó Cienna Capitals II. otthonában folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely természetesen arra készült, hogy az idei szezonban negyedszer is legyőzze a fiatal osztrák csapatot. Az Acélbikáknál még nem léphetett jégre a tegnap igazolt Becze Tihamér, s ezúttal Hüffner sem utazott el a csapattal, s bár az első lehetőség a mieink előtt adódott, nem sikerült élni a negyedik percben kapott első emberelőnnyel. Szerencsére az osztrákok sem tudták bevenni Duschek ketrecét Izacky kiállítása alatt, ám a 11. percben mégis a hazaiak jutottak vezetéshez, miután Maxa járt túl a DAB kapusának eszén (1-0). Pontosan 19 másodpercig örülhetett azonban előnyének a házigazda, mert Nagelernek ennyi idő kellett az egyenlítéshez, s ugyan a harmadból hátralévő időben még egyszer emberelőnybe kerültek a bécsiek, újabb találat már nem született, így 1-1-es állással vonultak pihenőre a felek.

A második felvonásra már egy rámenősebb DAB érkezett ki a jégre, s ez alig három perc elteltével meg is hozta az eredményét, mikor Hári passzából Izacky szerezte meg a Bikák vezető találatát (1-2). A folytatásban inkább a kiállítások játszották a főszerepet, ám a Bikák jól védekeztek hátrányban, s nem engedték egyenlíteni ellenfelüket. A 35. percben a Morgan-csapat került fórba, s ahogy a harmad elején, úgy ezúttal is kíméletlenek voltak a mieink, akik Novotny révén megduplázták előnyüket, így a harmadik felvonás előtt lényegesen közelebb álltak a sikerhez, mint ellenfelük (1-3).

A harmadik etap elején előbb a DAB, majd a Capitals játékosai támadhattak emberelőnyben, ám ezúttal egyik gárda sem tudott élni a lehetőséggel. A házigazdák igyekeztek feljebb zárkózni, de a bikák taktikus játékkal őrizték vezetésüket, s ha egy kicsivel pontosabban játszottak volna újabb fórjukban, végleg le is zárhatták volna a találkozót. A bécsiek meglehetősen korán, már az 55. percben levitték kapusukat, de kilenc másodperc múlva már térhetett is vissza a szlovák hálóőr, mert Silló bevette az üresen hagyott ketrecet (1-4). A hajrára izgalom már nem, egy dunaújvárosi gól azonban még maradt, ezt Orbán szerezte az utolsó előtti percben, így a DAB simán, 5-1-re nyert, s ezzel feljött a tabella harmadik helyére.

Vienna Capitals II. – DAB 1-5 (1-1, 0-2, 0-2)

Vienna Capitals II.: Sidor – Kuqali, Leitner, Janisch, Karitnig, Maxa 1, Müller, Wolf, Ranftl, Rohm, Schlögl, Piff, Steibl, Loik, Schönwetter, Szabad, Bolterle, Thalhammer (1). Vezetőedző: Christian Dolezal.

DAB: Duschek – Léránt (1), Orbán 1, Izacky 1 (1), Nageler 1 (1), Turcotte, Erdélyi, Skrypets, Azari, Novotny 1, Odnoga, Hruby, Lencsés, Hári (2), Nagy (1), Silló 1, Borbás, Németh, Török. Vezetőedző: Jason Morgan.