április 25, 2024

Az első vereség

Idegenben most nem ment! Az első harmad után még vezettünk, de végül 4-1-es vereséget szenvedtünk Debrecenben.

A szezont szintén két győzelemmel kezdő Debrecen otthonában folytatta ma este hat órától a MOL Liga küzdelmeit csapatunk. Lee Gilbert tanítványaira igen nehéz feladat várt a több remek légióssal megerősített házigazdák ellen, ám a cél egyértelmű volt: a két hazai sikert követően idegenben is győzelmet szerettek volna ünnepelni a DAB hokisai.

A kezdésre szerencsére ezúttal sem lehetett panasz, hiszen igen hamar, már a 6. percben megszerezték a vezetést Acélbikáink, miután Piskunov kiállítása alatt mindössze 29 másodperc alatt gólra váltották emberelőnyüket a harmadik meccsén harmadik gólját szerző Dansereau révén. A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a meccsre kilátogatók, melyben mindkét gárda előtt akadtak lehetőségek, de egyik oldalon sem tudtak ezekkel élni a csatárok. A 16. percben a DAB sikerrel védekezett ki egy emberhátrányt, így az első húsz perc végén minimális dunaújvárosi előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A második harmad eleje már nem alakult olyan jól, mint az elsőé, ugyanis rögtön a harmadik percben előnybe kerültek a Bikák, de nem tudtak élni újabb fórjukkal, ráadásul nem sokkal azután, hogy kiegészült a Debrecen, a Dunaújvárosban is megfordult Kovács Viktor góljával egalizáltak is a házigazdák (1-1). Az egyenlő erők csatájában kulcsfontosságú volt, hogy ki szerzi a következő gólt, ám ez legnagyobb sajnálatunkra a vendéglátóknak jött össze, akik az orosz Piskunov révén a vezetést is megszerezték a 37. perc elején.
A játékra ezzel együtt sem lehetett különösebb panasz, hiszen két harmad után is több próbálkozásunk volt, mint a hazaiaknak, vagyis a kapu előtti befejezésekre kellett volna jobban odafigyelni ahhoz, hogy sikerüljön egyenlíteni a harmadik felvonásban.

Ehhez képest a 46. percben egy újabb Piskunov-gól szomorította a DAB drukkereit, s innen már bravúr kellett volna a pontszerzéshez (3-1). A folytatásban nagy erőket mozgósítottak a Gilbert-tanítványok azért, hogy visszajöjjenek a meccsbe, ám helyzeteikkel nem tudtak élni, s mikor a hajrában kockáztattak, s Duschek helyett is mezőnyjátékost küldtek jégre, a hazaiak egy üres kapus góllal végleg eldöntötték a meccset (4-1). A DAB hokisai nem sokat búslakodhatnak a mai vereség után, ugyanis vasárnap este hat órától már a Ferencváros otthonában korcsolyáznak jégre a MOL Liga negyedik fordulójában.

DHK – DAB 4-1 (0-1, 2-0, 2-0)

DHK: Gyenes, Berzukov, Voroshin, Piskunov 2 (1), Kochetkov 1 (2), Kosourov (2), Varga, Pados, Németh A., Hári, Saluga, Hetényi (1), Wéber, Kovács 1, Dancsfalvi (1), Vaszjunyin, Győrfy, Vincze, Godó. Vezetőedző: Jevgenyij Muhin.

DAB: Duschek, Hruby, Pfeil, Azari (1), Cseter, Dansereau 1, Lévai, Ladygin, Nagy, Becze, Rubin, Magosi, Lencsés, Németh, Borbás, Léránt (1), Horváth, Mátyásy, Szepessy M., Odnoga, Tanka. Vezetőedző: Lee Gilbert.