április 20, 2024

Az első vereség a Kupában

Az Újpest elleni 5-3-as vereség után maradt először pont nélkül a Magyar Kupa idei selejtezőjében a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Hazai környezetben, az UTE elleni találkozóval folytatta a Magyar Kupa selejtezőjének küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kispadján már a gárda tegnap kinevezett vezetőedzője, Jason Morgan próbálta ellátni jó tanácsokkal a játékosokat.

A DAB szokás szerint erősen kezdte a mérkőzést, az első percekben több nagy helyzetet is kialakított a fővárosiak kapuja előtt, ám ahogy azt sajnos megszokhattuk az idei szezonban már, ezekkel nem tudtak élni a játékosok. Nem úgy a túloldalt Sági Martin, aki Duschek bizonytalankodását használta ki az ötödik percben, s meg is szerezte a vezetést együttesének. A játék képe alapján teljesen megérdemelt egyenlítésre a 12. percig kellett várni, ekkor Léránt ment rá egy kipattanóra emberelőnyben, s pofozta Sila mellett a kapuba a korongot (1-1). Sokáig azonban nem örülhettünk, mert a 17. percben Caladi kapott jó keresztpasszt, majd kilőtte a bal felsőt, így hiába lőtt közel kétszer annyit kapura, mint ellenfele, 1-2-es hátrányból várhatta a második felvonást együttesünk.

A térfélcserét követően viszont a lilák kezdtek lényegesen erősebben, Ropret emberelőnyös góljával meg is duplázták előnyüket a 23. percben, s ha Duschek nem véd többször is bravúrral, akár tovább is növelhették volna azt (1-3). A DAB a harmad derekán kezdett éledezni, s Izacky szemfüles találatával a 36. percben felzárkózott egy találatra, így ígér még izgalmakat a harmadik felvonás (2-3). A záró etapban sokáig nem változott az eredmény, ám az 51. percben hatalmas esélyt kaptak a mieink, hiszen közel másfél percig kettős fórban támadhatták az UTE kapuját.

Sajnos az emberelőnyös játék ezúttal is akadozott, hiába kért időt előtte Jason Morgan, s hogy a hazai drukkerek kedve még rosszabb legyen, arról Hegyi gondoskodott, aki az 53. percben megszerezte az újpestiek negyedik találatát (2-4). A DAB igyekezett, nem adta fel, s erőfeszítéseit az 58. percben koronázta siker, miután Odnoga szemfülessége után Silló lőtt nagy gólt (3-4). A hajrá azonban így sem hozott izgalmakat, mert az újrakezdés után fél perccel Benk használta ki a házigazdák újabb nagy hibáját, kialakítva ezzel az 5-3-as újpesti sikert jelentő végeredményt, mely Acélbikáink első veresége volt a kupasorozat idei kiírásában.

DAB – UTE 3-5 (1-2, 1-1, 1-2)

DAB: Duschek – Mestyán, Orbán, Izacky 1 (1), Léránt 1, Novotny, Hetényi, Skrypets, Azari, Borbás, Nagy (1), Hruby, Lencsés, Németh, Odnoga (1), Silló 1, Erdélyi, Tanka, Török. Vezetőedző: Jason Morgan.

UTE: Sila – Huba (1), Kiss D., Benk 1 (1), Caladi 1 (1), Cseter (1), Hegyi 1, Varga, Pápa, Ropret 1 (1), Szalma (1), Nagy N., Pokornyi, Becze (1), Nemes, Sági 1, Schmál, Dósa, Pichler, Turbucz. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Jason Morgan: – Nyilván két edzés után egyelőre a játékosok nevét igyekszem megtanulni, illetve azt, hogy ki miben erős, és kire milyen helyzetekben lehet leginkább számítani. A taktikában eddig két nagyon apró módosítást tettünk, ez a védekező harmadbeli szisztémára vonatkozott, az első és a harmadik játékrészben be is tartották az utasítást a fiúk, a középső harmadban viszont nem – meg is látszott, hiszen a saját harmadunkban játszottuk végig szinte a húsz percet. Az Újpest egy remek erőkből álló csapat, ezt is el kell ismernünk, de úgy érzem, legalább két könnyű, elkerülhető gólt adtunk nekik. A kettős emberelőnyt nyilvánvalóan ki kell használni, de ezt még nem volt időnk közösen gyakorolni.
Szilassy Zoltán: – Támadásban nagyon veszélyesek voltunk, amivel nem tudok elégedett lenni, az az, hogy az ellenfélnek könnyű gólokat engedtük, ez egy fegyelmi kérdés. A koronggal való játékban nagyon veszélyesek voltunk, és összességében elégedett vagyok a három ponttal.